Vlore Otelleri Ara

En uygun Vlore otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vlore otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vlore Hakkında

Vlore, Arnavutluk’ta yer alan Vlore vilayetinin merkez şehridir. Arnavutluk Cumhuriyeti’nin 3. en popüler şehri olan Vlore, Adriyatik Denizi’nin güneyinde konumlanır. Şehrin nüfusu 80.000 civarındadır. Ülkenin en eski şehirlerinden biri olan Vlore, Dıraç şehrinden sonra Arnavutluk’un en büyük liman kentidir. Vlore Limanı, şehrin en hareketli noktalarından biridir. Vlore, zengin tarihi bir liman kenti olmasının verdiği ayrıcalıklar ile ziyaretçilerine birçok şey vaat ediyor. Vlore’de balıkçılık ve sanayi sektörü gelişmiş olup, ‘’güneş ve deniz’’ turizminin de en çok tercih edilen noktalarından biridir.

Şehirde görülmesi gereken 3 ana alan vardır. Kumsallar, liman ve şehir merkezi. Plajlar, limanın kuzeyine ve doğusuna doğru uzanır. Bu sahil şeridi üzerinde çok sayıda otel ve apartman bulunur. Şehrin en çok tercih edilen plajları, limanın kuzeyinde yer alırken, liman bölgesi, muhteşem deniz manzarasına ve restoranlara ev sahipliği yapar. Vlore’nin merkezi ise eğlence dünyasının kalbinin attığı noktadır. Palmiye ağaçlarının sıralandığı bulvarda, şehrin barları, çeşitli dükkanlar ve restoranlar bulunur. Şehirde mutlaka görülmesi gereken diğer yerler arasında, Bağımsızlık Anıtı, Zvernec Manastırı, Kanine Kalesi, Tarihi Eserler Müzesi, Llogara Ulusal Parkı ve Etnografik Müze yer alır.

Şehir, ayrıca tarihi özellikleri yönünden de Arnavutluk için ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü Arnavutluk’un bağımsızlığını kazandığı bildirinin okunduğu Birinci Millet Meclisi buradadır ve tarihi bir anlam taşır. Şehirdeki Bağımsızlık Müzesi bu tarihi olaya adanmıştır. Vlore’de mutlaka görülmesi gereken yapılar arasında 1542 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilen Muradiye Camii yer alır. Vlore’nin merkezine Arnavutluk’un başkenti Tiran’dan otobüslerle ulaşabilirsiniz.