Vladivostok Otelleri Ara

En uygun Vladivostok otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vladivostok otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vladivostok Hakkında

Rusya sınırları içerisinde Primorski bölgesinin merkezi olan Vladivostok şehri, Çin ve Kuzey Kore sınırlarına yakındır. 2002 verilerine göre yaklaşık 594 bin kişilik nüfusa sahip olan şehir, Transsibirya demiryolu ile Moskova’ya bağlanır. Rus Uzakdoğu’sunun en büyük şehri olan Vladivostok’ta nakliyat, balıkçılık ve donanma üssü ile ilgili faaliyetler yürütülüyor. Sanayisi çok fazla gelişmemiş olan şehir çevreye oldukça zarar veriyor.

Eğitim merkezi olan şehirde 6 üniversite bulunuyor. Batıdan Amulsky Körfezi ile sarılı olan şehir, doğudan Ussuriysky Körfezi ile çevrilidir. Şehirde hava şartları sürekli olarak soğuk ve rüzgarlı geçiyor. Ocak ayında -14 derece olan hava sıcaklığı, Ağustos ayında artarak 24 dereceye kadar çıkabiliyor.

Şehirde görmek isteyebileceğiniz yerler arasında; Ploschard Bortsov Revolutsy Meydanı, Arsenyev Regional Tarih Müzesi, Sportvnaya Limanı, Dynamo stadyumu ve Primorsky State Sanat Galerisi sayılabilir. Şehirde her yıl Eylül ayında Pasific Meridian Uluslararası Film Festivali düzenlenir. Ayrıca her yıl Uluslararası Caz Festivali de düzenlenir.