Vinnytsya Otelleri Ara

En uygun Vinnytsya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vinnytsya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vinnytsya Hakkında

Ukrayna’nın Vinnitsya Oblastı’nda yer alan Vinnitsya kenti, Pivdennyi Buh Nehri’nin iki yakasında kurulu bir şehir. Vinnitsya’da otomotiv yedek parça üretimi ve elmas işleme fabrikaları başta olmak üzere çok sayıda endüstri tesisi bulunuyor. Ayrıca Ukrayna Hava Kuvvetleri’nin merkezi de Vinnitsya’da.

Vinnitsya’da uzun süren ılık yaz aylarını kısa fakat sert ve soğuk kış ayları takip ediyor. Kış mevsimi genelde kar yağışlı geçerken, yaz aylarında bol yağmur görülüyor.

Ağaçların arasında kaybolan bu yemyeşil şehirde toplu ulaşım büyük ölçüde elektrikli tramvaylarla sağlanıyor. Kentte bir de eski bir vagondan yapılan sevimli bir tramvay anıtı var. Şehir merkezine beş kilometre uzaklıkta yer alan Piragova Köyü’nde, narkozu bulan Piragov’un cam lahit içerisinde mumyalanmış naşını ve küçük müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Tamamen ahşap bir yapı olan St. Nicolas Wooden Church, altın renkli kubbesiyle Jesuit Manastırı, ve Vinitsya Su Kulesi kentin görülmesi gereken mimari eserlerinin başında geliyor.

Nehirde yapılan müzik eşliğinde su dansı gösterilerini kaçırmamalısınız. Özellikle akşam saatlerinde renkli ışıklandırmalar eşliğinde yapılan şov tam bir görsel şölen oluşturuyor.

Şehirde çok sayıda üniversite, enstitü ve yüksekokul bulunuyor. Genç nüfusun bu kadar yoğun olması kente canlı ve hareketli bir hava katıyor. Özellikle gece hayatı şehirde oldukça renkli ve kentte birçok gece kulübü, disko, bar bulunuyor.