Villa General Belgrano Otelleri Ara

En uygun Villa General Belgrano otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Villa General Belgrano otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Villa General Belgrano Hakkında

Villa General Belgrano Alman göçmenlerin Alman kültürünü yaşattığı güzel bir Arjantin şehri. 1930’lu yıllarda kurulan kent adını Arjantin ordusunun liderlerinden biri olan Manuel Belgrano’dan alıyor.  

Cordoba’nın Sierras Chicas ile Sierras Grandes adındaki iki dağ sırasıyla çevrili şehir, Clamuchita Vadisi’nin yeşil tepelerinde ve okyanus seviyesinden yaklaşık 750 metre yükseklikte bulunuyor. Turistik birçok özelliğe sahip Villa General Belgrano, en çok da ‘Bira Kenti’ olarak biliniyor. Oktoberfest Arjantin Bira Festivali’ne ev sahipliği yapan şehir her ekim ayında dünyanın her yerinden gelen binlerce turistin akınına uğruyor. Bira festivalinin yanında kentte düzenlenen iki festival daha var. Temmuzda Alpin Çikolata Festivali, nisan ayında da Viyana Ulusal Bayramı (Fiesta Nacional de la Masa Vienesa)’yla kent coşkulu bir atmosfere bürünüyor.

Kentin keşif rotası oldukça kalabalık. Şehrin küçük müzesi yıllardır burada yaşayan sakinlerin aile albümlerini göreceğiniz ilginç bir müze ve ‘şehir kültürünü koruyun, aktarın’ misyonunu taşıyor. Kent meydanına 60 metre mesafedeki Castillo Romano ise eğlenceyle tarihin birleştiği bir kale olup başta Pinokyo’nun dev bir kuklası olmak üzere kukla sergilerini ziyaret edip, 150 yıldır kullanılan binlerce nesneyi görebilirsiniz. Dolambaçlı dağ yollarından ve büyüleyici köylerden geçerek ulaşacağınız Calamuchita Vadisi ise hem trekking, hem kuş gözlemciliği, hem de mükemmel bir manzara için  görülmeye değer. Vadi Arjantin için de en önemli doğa hazinelerinden biri.

Şehrin coğrafyası doğal şelaleler, küçük göller ve akarsularla örülü. Doğanın içinde olmak isteyenler kadar, gastronomik keşifler yapmayı sevenler için de keyifli olan şehirde Alman ve Arjantin mutfağından müthiş tatlar bulabiliyorsunuz. Kırmızı çatılı zarif evlerinin Bavyera tarzı mimarisi, ahşap ustalarının ellerinden çıkan ahşap heykelleri, çikolata ve pasta dükkanlarıyla farklı bir tarz sergileyen şehri gezmek için en uygun zaman ise kasım-şubat arasındaki zaman dilimi.

Arjantin’de Cordoba’nın en güzel şehirlerinden biri olan Villa General Belgrano’ya havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havalimanı 100 kilometre mesafedeki Ingeniero Aeronáutico Ambrosio LV Taravella Uluslararası Havaalanı.Otobüs, taksi, havaalanı servisleri ve kiralık araç seçenekleriyle şehre transfer yapabiliyorsunuz.