Vilamoura Otelleri Ara

En uygun Vilamoura otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vilamoura otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vilamoura Hakkında

Güney Portekiz’in en iyi tatil şehirlerinden olan Vilamoura aynı zamanda Avrupa’nın en büyük özel turizm tesislerinden biri olma özelliğini de taşıyor.

Şehir 1980’lerde bir golf merkezi olarak inşa edilse de günümüzde dünya standartlarında tesisleri ve golf alanları olan bir tatil köyüne dönüştürülmüş durumda. 
Vilamoura kumlu ve kolay erişilebilir plajları ile güzel bir dinlenme ve tatil seçeneği ile ön plana çıkıyor. Şehrin marina plajları ayrıca ‘’mavi bayrak’’ ödüllü.  
 Vilamoura başta geniş ve temiz plajları, elverişli havası ile bir tatil beldesi olmasının yanında su kayağı, tüplü dalış gibi daha birçok su sporuna da ev sahipliği yapıyor. Şehrin yat limanı aktivitelerin merkezi konumunda. Gurme restoranlar, lüks oteller, barlar ve golf alanları  marinanın çevresinde  toplanmış durumda. 
Vilamoura için eğlence hayatının kalbi burada atıyor desek yanlış olmaz. Şehir Portekiz’in en büyük ve en çok bilinen gece kulübüne ev sahipliği yapmasıyla da ünlüdür. Kadoc, Avrupa’nın en bilinen DJ’lerini ağırlıyor ve 7000 kişilik kapasiteye de sahip. 

Şehrin ayrıca 20 masalı ve 500’den fazla makineden oluşan gazinosu da görülmeye değecek yerlerdendir.
30 yıllık bir şehir olması nedeniyle Vilamoura’nın görülecek çok fazla tarihi yeri olmasa da marinanın inşaatı sırasında ortaya çıkan bölgede arkeoloji müzesi gezilebilir. Roma kalıntılarından kalma mozaikler ve hamamlar da şehir de görülebilecek yerleri arasındadır.
Vilamoura’ya, Algarve bölgesinin ana havaalanı olan Faro’dan taksiyle ya da otobüs ile ulaşabilirsiniz.