2. Sayfa Vila Nova de Gaia Otelleri Ara

En uygun Vila Nova de Gaia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vila Nova de Gaia otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vila Nova de Gaia Hakkında

Vila Nova de Gaia, Portekiz’in kuzeybatısında Porto şehrinin güneyinde bir yerleşim yeri. Rio Douro Nehri’nin alt yakasında kurulu olan kent çok sayıda köprü ile nehrin diğer yakasındaki Porto şehrine bağlı.

Meşhur Porto şaraplarının bulunduğu mahzenlerin çoğu Vila Nova de Gaia’da bulunur. Mahzenlerin büyük kısmı Ribeira de Gaia bölgesinde yer alır. Bu bölge aynı zamanda geleneksel Portekiz mutfağından yemekler servis eden birçok restorana da ev sahipliği yapar. Alışveriş hayatının da oldukça canlı olduğu Vila Nova de Gaia’da çeşitli alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan dükkân bulunur. Daha otantik bir arayış içinde olanlar ise Mercado Beira-Rio Köy Pazarı’nı gezebilir.

Kuş cıvıltılarının eşliğinde doğaya doyacağınız bir yürüyüş için Küçük Doğal Kuş Koruma Alanı’na bir gezi düzenleyebilirsiniz. Vila Nova de Gaia yirmiye yakın mavi bayraklı plajı ile yüzmeseverler için de harika bir destinasyon. Ayrıca bu plajlarda okyanusta sörf yapmanın keyfini de çıkarabilirsiniz. Kenti daha geniş bir açıdan panoramik olarak izlemek isterseniz tekne turlarına katılabilirsiniz.

Kumsalda yer alan ve zaman zaman dalgalarla yıkanan küçük Senhor da Pedra Şapeli,  özellikle fotoğrafçılığa merakı olanlar tarafından mutlaka görülmeli. Gaia Teleferiği ile yapacağınız kısa bir yolculuk hem Vila Nova de Gaia hem de güzel bir Porto manzarası yakalamanızı sağlar.