Vigo Otelleri Ara

En uygun Vigo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vigo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vigo Hakkında

Vigo, İspanya’nın kuzeybatısında bulunan Galiçya Özerk Bölgesi’nde bir liman şehri. Atlantik Okyanusu kıyısında bir körfez üzerinde yer alıyor ve Portekiz’le sınır komşusu. Yerel halk arasında neredeyse İspanyolca kadar Galiçyaca da konuşuluyor.

Vigo iki ayrı iklim kuşağının geçiş noktasında bulunuyor. Çevre bölgeler Akdeniz ikliminin etkisi altında kabul edilse de, Vigo’da yaz aylarında azalma göstermesine rağmen yıl boyu bol yağış görüldüğü için şehrin hava kuşağı okyanusal iklime daha yakın kabul ediliyor. Öte yandan Vigo’da yıl boyu okyanusal iklimden beklenen ortalama sıcaklığın üzerinde bir sıcaklık görülüyor.

Şehir Galiçya Özerk Bölgesi’nin ekonomi ve endüstri merkezi lokomotifi olarak görülüyor. Vigo’da balıkçılıktan turizme, sanayicilikten ticarete kadar etkin ve çeşitli bir ekonomik faaliyet görülüyor. Avrupa’nın en büyük balıkçılık limanı ve dünyanın en büyük balıkçılık şirketi Vigo’da bulunuyor. Vigo Limanı ise 20 kilometreden fazla uzunluğa sahip ve devamlı olarak yük gemilerini ağırlıyor.

Vigo ticaret yapılan bir liman kenti olmanın yanı sıra aynı zamanda sakin bir sahil kasabası havasında. Şehirde denize girilebilecek ve güneşlenilebilecek çok güzel kumsallar bulunuyor. Samil Beach, Carril Beach, Canido Beach ve Vao Beach bunlardan bir kaçı. Ayrıca yelkencilik şehirde önemli bir spor dalı olarak kabul ediliyor.

Şehir içinde ulaşım ağırlıklı olarak otobüslerle sağlanıyor. Komşu şehirlere feribotlarla ulaşmak mümkün. Demiryolu ile Portekiz’e ve çeşitli İspanya şehirlerine geçilebiliyor. Vigo’nun dünyaya açılan kapısı ise Vigo-Peinador Uluslararası Havalimanı. Burada iç hat uçuşlarının yanı sıra Lizbon, Paris, Milano, Roma ve Londra gibi önemli destinasyonlara düzenli uçuş seferleri yapılıyor.

Vigo’da sanattan denize, iletişimden çevreciliğe kadar çok farklı konuları baz alan çeşitli müzeler bulunuyor. Alışveriş düşkünlerinin uğrak yeri Principe Caddesi.  Şehrin iki ayrı merkezi olduğu söylenebilir. Casco Vello olarak anılan bölge tarihi eski kenti içinde barındırıyor. Burası taş binaları ve dar sokaklarıyla Vigo’nun tarihi kültürünü tanımak için adım adım gezilesi bir bölge. Porta do Sol ise Vigo’nun günümüzdeki modern yüzünü yansıtıyor. Burası mağazaların, çarşıların, kafe ve restoranların olduğu son derece hareketli ve canlı bir bölge.

Castro bölgesi Vigo’nun tarihi geçmişinin bir aynası niteliğinde. Keltler ve antik Roma dönemine ait surlar ile 17. yy’da şehri Portekiz ve müttefiklerinden korumak için inşa edilen Castro Kalesi burada bulunuyor.

Doğal bir park alanı olan Cies Adaları’na feribotlarla yaklaşık 45 dakikada ulaşmak mümkün. Bilet fiyatları gidiş dönüş için toplam 16 Euro. Burada harika plajların tadını çıkartabilir, doğa yürüyüşü yapabilir, şnorkelle veya tüple dalabilir, kuş türlerini izleyebilirsiniz. Adada birkaç restoran ve barın yanı sıra konaklama imkânı da bulunuyor.

Vigo ziyaretçilerinin limanda bulunan restoranlarda zengin deniz mahsulleri çeşitlerinin tadına bakması ve yerel bir alkollü içecek olan queimadayı denemesi öneriliyor.