3. Sayfa Vietnam Otelleri Ara

En uygun Vietnam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vietnam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vietnam Hakkında

Göz alıcı manzaraları, benzersiz doğası ve birbirinden renkli şehirleri ile Vietnam birçok ziyaretçi tarafından dünyanın en güzel ülkelerinden biri olarak anılıyor.

Resmi adı Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti olan ülkenin Çin, Laos ve Kamboçya’ya sınırı var. Vietnam’ın başkenti Hanoi. Ülkede konuşulan resmi dil ise Vietnamca.

Ülkede yaşayan 90 milyonluk nüfusun önemli bir bölümü Vietnam kökenli halktan oluşuyor. Bununla birlikte Vietnam’da Çin ve Tayland gibi ülkelerden gelen göçmenler de ülkenin farklı bölgelerinde yaşamlarını sürdürüyorlar.

Yakın bir döneme dek adı karmaşa ve savaşlarla birlikte anılan Vietnam günümüzde özellikle doğa tutkunu ziyaretçilerin ve turistlerin gözdesi. Masalsı görüntüsü ile filmlere de konu olan Ha Long Koyu ise Vietnam’ı ziyaret edenlerin en fazla ilgi gösterdikleri yerlerin başında geliyor.

Genel olarak tarıma dayalı olan ülke ekonomisinde yer tutan en önemli tarım ürünleri pirinç, mısır, çay ve kahve. Ülkede ayrıca geleneksel el sanatları da özellikle turistik bölgelerde ekonomik önemi bulunan faaliyetler arasında.

Vietnam’da halkın tamamına yakını Budizm inancını benimsemiş durumda. Bununla birlikte ülkede Taoizm, Hıristiyanlık ve Müslümanlık gibi dinlere inananlar da var. Her yıl hem yerli halk hem de turistler tarafından coşkuyla kutlanan festival ve kutlamalara sahne olan Vietnam’da öne çıkan en önemli etkinliklerden biri çevre ülkelerden de izleyicileri çeken film festivali. Ay takvimi kullanılan ülkede ayrıca şubat ayı başlarında kutlanan yeni yıl ile Chu Dong Tu Festivali ve Fil Festivali gibi kutlamalar da eğlencenin Vietnam’da karşınıza çıkacak diğer adresleri.

Ülkeyi ziyaret etmek için hemen hemen yılın tüm dönemleri elverişli olsa da özellikle kutlamaların yapıldığı zamanlarda gelirseniz Vietnam’dan unutulmaz anılarla ayrılabilirsiniz.

Yeme içme konusunda ise diğer Uzak Doğu ülkeleri ile benzer özellikler taşıyan Vietnam’da pirinç ve makarna ile hazırlanan yemekler ülkenin başlıca lezzetleri arasında. ‘’Pho’’ adı ile bilinen bir çeşit makarna çorbası Vienam’da mutlaka tadılması gereken yemeklerden biri. Ayrıca ‘’pho bo’’ adı verilen biftekli noodle çorbası da ülkenin en ünlü tatlarından.

Vietnam’ın uzun yıllar Fransız yönetiminde kalması ülkede mutfak kültürünü de önemli ölçüde belirleyen etmenlerden biri. Çeşitli etler, mantar ve pirinç kullanılan çok farklı lezzetleri burada tatma şansınız var. Deniz ürünleri ve balıklar konusunda da hayli zengin olan Vietnam mutfağında kalamar ızgara, karides salatası ve deniz ürünleri ile hazırlanan daha birçok yeme içme alternatifi ziyaretçileri bekliyor.

Vietnam aynı zamanda bölgenin en güvenli ülkelerinden biri olarak biliniyor. Ülkede büyük şehirlerde ve kırsal alanlarda dolaşırken içiniz fazlasıyla rahat olabilir. Bununla birlikte ülkeyi ilk kez ziyaret ediyorsanız yerel rehberlerden destek almanızda rahat bir seyahat geçirmeniz için yarar var.

Vietnam Seyahat Yazıları