Viareggio Otelleri Ara

En uygun Viareggio otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Viareggio otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Viareggio Hakkında

İtalya’nın Toskana Bölgesi’nde yer alan Viareggio, küçük bir balıkçı kasabasıyken gün geçtikçe oldukça lüks bir tatil destinasyonu haline gelmiş bir yer. Kıyı bölgesindeki ünlü plaj kulüpleri her yaz dönemi yüz binlerce ziyaretçiye sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenme fırsatı veriyor. Kasabada inanılmaz güzellikteki manzarayı seyretme imkânı tanıyan tepeler ve çiftlik evleri de bulunuyor.

Ünlü bir sahil kasabası olmasının yanı sıra aynı zamanda Carnevale di Viareggio (Viareggio Karnavalı) ile de ön plana çıkıyor. Kökeni 19. yüzyıl sonlarına kadar uzanan bu meşhur karnaval bir ay boyunca yerli ve yabancı pek çok turistin birlikte hoşça vakit geçirebilmesini sağlayan tematik bir festival. 5 gün boyunca süren ve dünya basınının da ilgisini çeken Viareggio Karnavalı, ocak ayı sonu ile mart ayı başı arasındaki sürede Viareggio kasabasında gerçekleşiyor. Birbirinden eğlenceli ve renkli kostümlerle sokaklara çıkan insanlarla hareketlenen Viareggio’da geçit töreninden evvel maske, şapka, peruk ve karnavala dair daha pek çok şey satan dükkanlara da mutlaka uğramalısınız. Eğer katılmayı düşünürseniz girişi ücretli olan bu karnavalın resmi sembolü Burlamacco ile tanışmayı da ihmal etmeyin.  

Ziyaretiniz karnaval tarihlerinde gerçekleşmeyecekse üzülmeyin! Çünkü Viareggio’da gezecek çok yer, yapılacak çok sayıda aktivite var. Öncelikle sadece karnavala has detayların hakim olduğu müzeyle gezinize başlayabilirsiniz. Francesco Tomassi’nin mimari eseri Cittadella’nın içerisinde konumlanan Karnaval Müzesi’nde Viareggio Karnavalı’nın tarihine dair pek çok bilgi almak mümkün. Kil, kireç taşı gibi malzemeler kullanılarak yapılmış olan figürler ve modellerle karşılaşabileceksiniz burada. Napolyon Bonaparte’ın kız kardeşinin evinden müzeye dönüştürülen Villa Paolina Civic Museum ise sanatseverlerin fazlasıyla hoşlanacağı bir müze. Üstelik Napolyon’un kız kardeşinin çok sevdiği şair Percy Bysshe Shelly’nin cesedinin bu villanın bulunduğu kıyıya vurduğuna dair söylentiler de var.