Veliko Tarnovo Otelleri Ara

En uygun Veliko Tarnovo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Veliko Tarnovo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Veliko Tarnovo Hakkında

Bulgaristan’ın kuzeyinde en eski şehirlerinden biri olan Veliko Tarnovo’nun bilinen tarihi yaklaşık 7000 yıllık. Üç tepe üzerine kurulmuş kent Yantra Nehri vadisinde yer alıyor ve ‘Çarlar Şehri’ olarak da anılıyor.

Ortaçağ’da Bulgaristan’ın başkenti olan Veliko Tarnovo eşsiz mimarisiyle ülke turizminin göz bebeği. Sarp tepelere kurulmuş yerleşimler, köprüler, saraylar, kuleler, müzeler ve daha niceleri… Kentin eski sahiplerinin bıraktığı eşsiz duvar freskolarının olduğu manastırlar ve 6 kilometre ötesindeki Arbanassi kale evlerini gezerken mimari zenginliğinden oldukça etkiliyorsunuz.  

Kültür turizmi açısından da Balkanların başkenti olma özelliği taşıyan kent, kamuoyuyla seçilen Bulgaristan’ın en güzel kasabası ünvanının da sahibi. Büyük bir bölümünde eski mimari şehir düzeni korunan şehir, kültürel bir anıt olma özelliği de taşıyor. Derin tarihini ise milat öncesinden Ortaçağ’a kadar olan dilimde Arkeoloji Müzesi’nden öğrenebiliyorsunuz. Müzedeki en eski ve en değerli eser ise Mısır ve Sümer’den öncesine giden  M.Ö. 4. Yüzyıla ait altın hazineler. Gurko Caddesi ile Samovodskata el sanatları sokağında ise 200 yıl önce inşa edilmiş yapıları görebiliyorsunuz. Her yerini yürüyerek gezebileceğiniz kentin manzarasını en güzel seyredeceğiniz nokta eski çarların anıldığı Assens Anıtı. 1230 yılında Bizanslıların kazandığı zaferi kutlamak için yapılan Kutsal 40 Şehit Kilisesi aynı zamanda Prens Ferdinand’ın Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlığını ilan ettiği yer olma özelliği taşıyor.

Avrupa’nın en büyük Ortaçağ eseri olan Tsaravets Kalesi şehrin en önemli gezi rotası. 3 tarafını Yantra Nehri’nin çevirdiği kalede yapılan kazılar buranın kilisesi, sarayı olan bir Ortaçağ kasabası olduğunu ortaya koyuyor. Zengin tarihi ve yeşil doğası kadar, gece hayatının hareketli ve ışıl ışıl sürdüğü şehirde dağ bisikleti kullanabilir, kaya tırmanışı yapabilirsiniz. Nehirler ve barajlar da hem avlanma hem de yüzmek için ideal.

Şehre en yakın havaalanı 225 kilometre mesafedeki Plovdiv Havaalanı. Bulgaristan’ın Filibe kentinde bulunan havaalanı ile kent arasındaki mesafeyi taksi, otobüs veya araç kiralayarak gidebiliyorsunuz.