Vasteras Otelleri Ara

En uygun Vasteras otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vasteras otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vasteras Hakkında

Güneydoğu İsveç’te, başkent Stockholm’ün batısında yer alan Vesteras’ın tarihi Viking dönemine kadar uzanır ve ülke için önemli bir dini merkez olarak da kabul edilir. Bir dönem tarımsal ekonominin ağır bastığı şehirde en çok salatalık yetiştirilirken günümüzde Vasteras bir sanayi kenti görünümü çizer. Karayolu ve demiryolu ulaşımının kolaylığı ve gelişmişliğinin yanı sıra Svartan Nehri ve Malaren Gölü üzerinden yapılan nakliye ile şehirde ticaret de oldukça gelişmiş.

Vasteras nemli karasal iklimin etkilerini yaşar. Yaz aylarında ortalama gündüz sıcaklığı 22 derece ölçülür. Kış aylarında ise sıcaklık eksi değerlere düşer. Şehir uzun süre kar altında kalır ve Maleren Gölü hemen her kış donar. Yağmur yağışı ise daha çok yaz aylarında görülür. 

İsveç’teki en büyük tümülüs mezarlık olan Anundshög şehir merkezinin yaklaşık 7 km dışında bulunur ve 6. yy’dan kalma olduğu düşünülür. Vasa Parkı keyifli bir yürüyüş ve dinlenme alanı olarak kent merkezinde yer alır.  Vasteras Katedrali kırmızı tuğla yapısı ile kentin mimari simgelerinden birisi. İnsan işçiliği ile oyulmuş, çok sayıda koridor ile galeriye sahip ve çok iyi korunmuş durumda olan Sala Gümüş Madeni günümüzde bir turistik tesis olarak ilgi çekiyor. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Engelsberg Geleneksel Demir Fabrikaları görülmeye değer yerlerden. Vallby Açıkhava Müzesi tarih ve kültür meraklıları için mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri. Turbine Elektrik Evi, Tidö Kalesi, Engsö Kalesi ve tarihi dokusu ile Bondtorget sokakları Vasteras’ta gezilebilecek diğer yerlerin başında geliyor.