Varna Otelleri Ara

En uygun Varna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Varna otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Varna Hakkında

Bulgaristan’ın Sofya ve Plovdiv’den sonra en büyük kenti Varna, Balkanlar’ın da en büyük onuncu kenti olarak öne çıkıyor. Bulgaristan’ın en büyük üçüncü kenti, özellikle Balkanlar’ın parlayan turizm rotalarından biri… Asparuhov Köprüsü, Euksinograd Sarayı, Varna Arkeoloji Müzesi, Stoyan Bachvarov Tiyatrosu, Büyük Katedrali, Drazki yani Cesur Botu, tarihi Roma hamamları, Varna Etnografya Müzesi Varna’nın tarihi yapılarının başında geliyor. Ayrıca kentte 140 balık çeşidinin sergilendiği akvaryum da var.

Balkan kentlerinin kendine özgü yapılarına sahip olan Varna’nın Karadeniz kıyısında bulunması da ayrıca bir avantaj sunuyor. Karadeniz sahilindeki kentin toplam 20 kilometre uzunluğa ulaşan plajları bulunuyor. Tatil bölgesi olma özelliğinden dolayı kentte bir uluslararası havalimanı, bir kurvaziyer gemi limanı, iki otobüs terminali, bir de şehir garı yer alıyor. Uluslararası Varna Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 8 kilometredir. Uluslararası uçakların indiği Terminal 2’den kalkan 409 numaralı otobüs, şehir merkezine gidiyor. Şehir merkezinde gezintiye çıkma da çok kolay…Otobüs ve troleybüs’ün dışında bisiklet kiralayarak da şehir turu keyifli hale dönüştürülebilir. Denize kıyı olmasından dolayı nem oranının yüksek olduğu Varna’da sıcaklık yaz aylarında 28-29 dereceye, kışın ise 7-8 dereceye ulaşıyor.

Varna sakinleri de geçimlerini turizmden sağladıklarından dolayı, yabancı turistlere karşı sıcak davranıyorlar. Her yıl 5 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği kent, plaj, sağlık ve toplantı turizminde tercih ediliyor. Varna Balkanlar’ın en hızlı gelişen turistik rotaların başında geliyor. Özellikle Batı Avrupa ülkelerinden turistlerin tatil için tercih ettiği Varna, ‘Bulgaristan’da yaşanılabilecek en güzel kent’ olarak seçilmişti. Etnik olarak da birçok çeşitliliği barındıran kentte dolaşırken özellikle Türkçe konuşanları duyduğunuzda şaşırmayın!

Varna Galeri