Varanasi Otelleri Ara

En uygun Varanasi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Varanasi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Varanasi Hakkında

Dünyada yaşamın hala devam ettiği en eski şehir olan 5000 yıllık Varanasi, Şiva’nın şehri olarak biliniyor. Hindistan’ın en gizemli ve kutsal şehirlerinden olan, hac ziyaretlerinin gerçekleştirildiği bu büyüleyici şehir, Ganj Nehri’nde inananların günahlarından arınmak için yıkandığı ve insanlığın ebedi acılarından kurtulacaklarını düşündükleri ayinleriyle ünlü. Hindistan’ın her yerinden ölecekleri günü bekleyen hasta veya yaşlı insanların akın ettiği şehir, Ölüler Şehri olarak da tanınıyor.

Ganj Nehri kıyılarını saran benzersiz tapınakları, yılın her dönemi düzenlenen ilginç festival ve ayinleriyle tüm dünyadan farklı kültürler keşfetmek isteyen insanları kendine çeken Varanasi, aynı zamanda Buddha’nın ilk vaaz verdiği yer olmasıyla Budistler için de ayrı bir öneme sahip. Açık hava müzesini andıran labirent sokaklarında gezebileceğiniz ve Ganj Nehri tekne gezilerine çıkabileceğiniz şehrin konuk evleri, otelleri ve restoranları da nehir kenarında sıralanmış. Yollarında kutsal ineklerin ve yöresel kıyafetler giymiş yüzü boyalı rahiplerin dolaşığı Varanasi, mistik Hindistan atmosferini tam anlamıyla yaşayabileceğiniz en etkileyici Hindu şehirleri arasında.

Her gün saat 18:00 civarında Hindu rahipler tarafından gerçekleştirilen, ateş ve müzikle süslenen Gece Pooja Töreni, şehirde mutlaka izlemeniz gereken etkinliklerden biri. 1724 yılı yapımı Jantar Mantar Gözlemevi, Ganj Nehri’nin doğu kıyısını süsleyen Babür mimarisinin en güzel örneklerinden Ramnagar Kalesi ve Buddha’nın ilk öğretilerini duyurduğu Sarnath'taki Geyik Parkı da şehirde turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında.

Otomatik veya bisikletli çekçeklerle keşfe çıkabileceğiniz Varanasi’nin antik kaldırımları sokak yemeği satıcılarıyla dolu ve burası yeni yemekler tatmak isteyenler için adeta bir cennet. Şehri gezerken hem Hindistan hem de Asya mutfaklarından yüzlerce yöresel yemeği tadabilirsiniz. Otantik çarşılarda ise el işi sanat ürünlerinden ayin giysilerine ve antikalara kadar pek çok ilginç hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Şehir merkezine 26 kilometre uzaklıktaki Lal Bahadur Shastri Uluslararası Havalimanı’da bilet alarak ulaşabileceğiniz Varanasi’ye Hindistan’ın bütün büyük şehirlerinden tren, otobüs ve minibüslerle de gitmek mümkün.