Vanuatu Otelleri Ara

En uygun Vanuatu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vanuatu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vanuatu Hakkında

Büyük Okyanus’un açıklarında yer alan Vanauatu, aynı zamanda Vanauatu Cumhuriyeti adı ile de bilinen bir ada ülkesi.

Bembeyaz kumsalları, muhteşem sahilleri ve göz alıcı denizi ile bilinen bu takımada ülkesi Avustralya’nın yaklaşık 2000 kilometre açığında yer alıyor. Ülkenin başkenti Port Vila, nüfusu ise yaklaşık 220 bin.

1600’lü yılların başında İspanyol kâşifler tarafından keşfedilen adalarda sonraki yıllarda İngiltere ve Fransa da egemenlik kurmak istemiş ancak adalar bir süre sonra bağımsızlığına kavuşmuştur. Coğrafi olarak oldukça dar bir alana yayılan adaların büyük bölümüne dağlar ve ovalar hâkim. Ülkede tüm yıl boyunca tropikal iklim etkisini gösteriyor ve hava sıcaklığında görülen değişiklikler çok düşük seviyelerde kalıyor.

Ülkenin en büyük ve en gelişmiş şehri aynı zamanda adalar grubundan oluşan Vanauatu’nun başkenti olan Port Vila. Ülke nüfusunu genel olarak geçmiş yıllarda adalara gelen yerleşimciler ile az sayıda Avustralya ve Yeni Zelandalı göçmenler oluşturuyor. Ülkede yaşayanların önemli bir bölümü Hıristiyanlığın farklı mezheplerine inanıyor.

Ülkenin en önemli limanı ve havalimanı ise yine başkent Port Vila’da bulunuyor. Port Vila şehri Vanauatu’nun ekonomik ve finansal olarak da kalbi. Bankalar ve uluslararası şirketlerin temsilcilikleri bu şehirde bulunuyor.

Vanauatu’yu ziyaret etmek için yılın neredeyse tamamı elverişli ve uygun. Ülkenin tropik iklim kuşağında yer alması nedeniyle yıl boyunca haça sıcaklıklarında önemli bir değişim gözlenmiyor. Üstelik Vanauatu, yüzme, dalış, kano ve diğer birçok su sporu için tam bir cennet. Ülkenin uzun sahilleri boyunca uzanan plajlarda gün boyu denize girip güneşlenebilir, çeşitli su sporları aktivitelerine katılabilir veya bir köşeye çekilip dünyanın en güzel manzaralarını izleyerek dinlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Vanauatu tüm bunlar için fazlasıyla ideal bir seçenek.

Ülke yeme içme konusunda da son derece zengin ve çeşitli alternatifler sunuyor. Vanauatu ziyaretçileri okyanustan tutulan lezzetli balıkların yanında avokado ve muz gibi tropikal meyveleri tadabilir ve tüm bu meyvelerle hazırlanan tatlılar ile kokteyl seçeneklerini deneyebilirler.

Ülkede özellikle turistik merkezlerde İtalyan, Avustralya ve Fransız mutfağından çok sayıda seçenek arasından seçim yapma şansınız da var. Özellikle tropik meyveler kullanarak sunulan dondurmalar da mutlaka denenmeli.