Vantaa Otelleri Ara

En uygun Vantaa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vantaa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vantaa Hakkında

100’ün üzerinde farklı milliyet barındıran ve 80’in üzerinde farklı dil konuşan bir nüfusa sahip Vantaa, Finlandiya’nın Helsinki Büyükşehir Bölgesi’ni oluşturan dört şehrinden biri. Kent, Espoo ve Helsinki’ye oldukça yakın konumda yer alırken, Helsinki’nin uydu şehri olarak da biliniyor.  Yaklaşık 240 kilometrekarelik bir alana sahip şehrin 2 kilometrekare alanı sudan oluşuyor. Uluslararası ve çok kültürlü karakterinin yanında, ülkenin en büyük havalimanıyla da lojistiğin merkezi olan şehrin miladı 7.000 yıl öncesine, neredeyse Taş Devri’ne kadar uzanıyor. Tarih boyunca birçok farklı isimle anılıp Vantaa adına 1974 yılında kavuşuyor ve günümüze de Finlandiya’nın en kalabalık 4. şehri olarak geliyor.

Sürekli gelişen bir bilim şehri olmasının yanı sıra, gündelik hayatı güzelleştiren birçok farklı rota bulacağınız Vantaa’da müzeler, hayvanat bahçeleri, ormanlar, parklar, Orta Çağ kiliseleri ve alışveriş merkezleri oldukça yaygın. Şehirde bilime ilgi duyanların cenneti Heureka Bilim Merkezi hem çocukları teşvik edici bir bilim parkına hem de 200’den fazla sergiye ev sahipliği yapıyor. Artsi - Vantaa Sanat Müzesi modern çağın graffittileri ve sokak performanslarıyla dikkat çekerken,  Tikkurila’da bulunan Eski Demiryolu İstasyonu-yeni Kent Müzesi’nde bölgenin zengin tarihini keşfedebiliyorsunuz. Eğer uçaklara ilgi duyuyorsanız düzinelerce uçağı bir arada görebileceğiniz Havacılık Müzesi’ni gezebiliyorsunuz.

Şehrin merkezinden uzaklaştıkça bölgenin geçmiş tarihine daha da yakınlaşıyorsunuz. Sotunki Köyü, Güney Finlandiya’nın doğasını, geleneksel çiftliklerini görmeniz için ideal bir kırsal ve dilerseniz rehberli turlarla ormanlarında macera yaşayabiliyorsunuz. Vantaa Nehri’nin kıyısındaki Helsinge Parish Köyü'nde ise 1460’da inşa edilmiş Aziz Lawrance Kilisesi’nin ve taş değirmenlerin büyüsüne kapılıyorsunuz. İskandinavya’nın tarihinde önemli bir rolü olan tarihi Kral Yolu’da bu köyden geçiyor. Kentin en eğlenceli olduğu dönemler, geceleri büyük ateşler yakarak kutlanan haziran ayındaki Juhannus'un Yaz Festivali ve insanların akın akın şehre geldiği ağustos ayındaki Ankkarock Festivali.

Helsinki Vantaa Uluslararası Havaalanı şehrin kuzeybatı eteklerinde yer alıyor. İki şehir arasındaki yarım saatlik mesafeyi düzenli sefer yapan otobüs ve trenlerle gitmeniz mümkün. Ya da biraz daha pahalı bir ulaşım alternatifi olan servisleri ve taksileri kullanabiliyorsunuz.