Valladolid Otelleri Ara

En uygun Valladolid otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Valladolid otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Valladolid Hakkında

Valladolid, İspanya’nın Kastilya Neon Özerk Bölgesi’nin başkenti. Kristof Kolomb’un öldüğü şehir olan Valladolid’de ünlü edebiyat klasiklerinden Don Quijote’un yazarı Miguel de Cervantes Saavedra’nın da evi bulunuyor. İspanya’nın önemli ekonomi merkezlerinden biri olan Valladolid özellikle otomotiv sektöründe iddialı bir yere sahip.

Valladolid’de soğuk ve yarı kurak bir iklimin etkisiyle birlikte Akdeniz iklimi görülüyor. Kış ayları rüzgârlı, soğuk ve hemen her zaman sisli olur. Kar yağışı da sıklıkla yaşanır. Yaz ayları ise oldukça kurak geçer ve sıcaklık 30 derece civarında ölçülür.

Şehrin bulunduğu Kastilya Bölgesi genel olarak çok eski bir yerleşim yeri ve tarihi dokusunu günümüzde hâlâ koruyor. Bu nedenle kentin ara sokaklarında dolaşmak farklı bir keyif verir.

Kentin eski şehir olarak adlandırılan bölgesinde bulunan Valladolid Katedrali, San Pablo Kilisesi, Santa Maria La Antigua Kilisesi ve Santa Cruz Sarayı mutlaka kent ziyaretçileri tarafından gezilip görülmeli. Pisuerga Nehri boyunca yürüyüş yapmak Valladolid kentlileri tarafından da sevilerek yapılan bir aktivite. Ayrıca nehir yanındaki Mereras Parkı da hem manzarayı izlemek hem de dinlenmek için güzel bir alan.

Deniz mahsulleri Valladolid mutfağında önemli bir yere sahip. Bu lezzetlerin bir kısmı Akdeniz’den gelirken bir kısmı da Karayip Denizi’nden geliyor. Buna rağmen kentin en geleneksel yemeği ağır odun ateşinde pişirilen kuzu, yani lechazo. Valladolid yerel şarapları konusunda da oldukça iddialı.