Uzhhorod Otelleri Ara

En uygun Uzhhorod otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uzhhorod otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Uzhhorod Hakkında

Ujgorod şehri Ukrayna’nın batısında yer alıyor. Şehrin Romanya, Slovakya, Polonya ve Macaristan’a sınırı olup, ortasından geçen Uzh Nehri’yle iki yakaya ayrılıyor. Komşularının etkisiyle çok kültürlü bir yapıya sahip şehrin nüfusunun çoğunu Ukraynalılar oluştururken, büyük oranda Macar ve Rus’a da ev sahipliği yapıyor.

Karpat Dağları’nın Zakarpatya bölgesindeki stratejik konumuyla yüzyıllar boyunca eğitim, din ve ticaret merkezi olan kent, neredeyse bin yıllık bir geçmişe sahip. İlk kurucularının Slavlar olduğu, daha sonra Hırvatlar ve Macarların da yurdu olduğu biliniyor. Günümüzde Batı Ukrayna’nın Avrupa’ya açılan penceresi olarak görülen şehir, en çok eklektik mimarisiyle dikkat çekiyor. Çek ve Macar etkilerinin ağır bastığı yapılarının Manolya ve Japon kiraz ağaçlarıyla süslenmiş yeşil bahçelerinden etkileniyorsunuz. Tarihi asırlar öncesine dayanan ve hala sağlam burçlarıyla ihtişamlı bir görüntü sergileyen Eski Kale ile 17. yüzyıldan kalma katedral şehrin simgesel yapılarını oluşturuyor. Yerel Tarih Müzesi ile Karpat Folklor Müzesi’nde köklü tarihinden izler görebileceğiniz şehir Zakarpatya şarapları ve kafelerle dolu sokaklarını mis gibi kokutan kahveleriyle ünlü olup, mutlaka tatmanızı öneriyoruz.

Kışları soğuk, yazları ise ılık bir iklime sahip Ujgorod’u keşfetmek için en güzel zamanlar ilkbahar ve yaz ayları. Rengarenk çiçeklerle donanmış egzotik parkları ve bahçeleriyle huzur veren bir atmosfere sahip şehirde nehrin her iki kıyısında kilometrelerce uzanan Linden Ağacı Sokağı da ‘mutlaka yürüyün, havasını soluyun’ diyeceğimiz yerlerden.

Şehirde en yoğun kullanılan toplu taşıma araçları trenler. Macaristan, Slovakya gibi sınır komşularıyla ve Lviv dahil olmak üzere birçok şehirle demiryoluyla bağlanıyor. Ujgorod’a havayoluyla geldiğinizde ise 3 kilometre mesafede bulunan ve genellikle iç hat uçuşlarının gerçekleştiği Ujgorod Uluslararası Havalimanı’nı, ya da 106 kilometre mesafedeki Slovakya Kösice Uluslararası Havalimanı'nı kullanabiliyorsunuz.