Uruguay Otelleri Ara

En uygun Uruguay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uruguay otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Uruguay Hakkında

Atlas Okyanusu kıyısında konumlanan Uruguay, Güney Amerika’nın doğusunda yer alıyor. Karadan Arjantin ve Brezilya ile sınır komşusu olan ülkenin başkenti ise aynı zamanda Uruguay’ın en büyük ve gelişmiş şehri olarak ünlenen Montevideo.

Oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip olan ülke Surinam’dan sonra Güney Amerika’nın en küçük ülkesi olarak biliniyor. Üniter başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilen ülkenin resmi dili ise diğer birçok Güney Amerika ülkesinde olduğu gibi İspanyolca.

Uruguay’ın nüfusu yaklaşık 4 milyon. Nüfusun önemli bir bölümü beyazlardan, geride kalan kısmı ise siyahiler ve yerlilerden meydana geliyor.

Uruguay’ın kelime anlamı yerli dilinde ‘’Boyalı Kuşlar Nehri’’ anlamına geliyor. Bölgeye Avrupalılar ilk olarak 1500’lü yıllarda gelmiş, bu tarihten sonra ise ülke topraklarında Avrupa kökenlilerin sayısı gitgide artmıştır. Geniş yeşil alanlara ve otlaklara sahip Uruguay’ın ekonomisinde tarım ve hayvancılık oldukça önemli bir yer tutuyor. Ülkede et ve süt ürünleri, hayvanlardan elde edilen yün, pirinç ve deri işleme en önemli ekonomik faaliyetler arasında. Çeşitli makineler, petrol ürünleri ve elektronik eşyalar ise ithal ediliyor.

Genel olarak ılıman bir iklimin etkili olduğu Uruguay’da yılın tamamına yakın bölümünde önemli sıcaklık farklılıklarına rastlanmıyor. Ülkede kış aylarında ortalama sıcaklık 9-11 derece civarında, yaz döneminde ise 23-24 derece arasında ölçülüyor.

Uruguay’ı ziyaret etmek içinse birçok kişi ülkede havaların sıcak olduğu ve çok sayıda festival ve organizasyonun düzenlendiği az aylarını tercih ediyor.

Artigas, Colonia, Flores, Salto, Rivera ve San Jose gibi bölgelere ayrılan Uruguay’ın en önemli şehirleri arasında ülkenin başkenti Montevideo’nun yanı sıra Paysandu ve Mercedes gibi kentler var. Ülkede kutlanan en önemli festivaller arasında ise her yıl şubat ayında coşkulu katılımcılarla bir arada kutlanan Montevideo Karnavalı ilk sıralarda geliyor.

Ülkede yaşayanların önemli bir bölümü Katolik. Bununla birlikte Uruguay, dünyada dini özgürlüklerin en gelişmiş olduğu ülkelerden biri olarak biliniyor. Ülkede din özgürlüğü yasalarla da güvence altına alınmış durumda. Uruguay’da ayrıca herhangi bir dini inanışa sahip olmayanların sayısı da oldukça yüksek.

Güney Amerika’nın en renkli mutfak kültürlerinden birine sahip Uruguay’da yemekler hem malzemeleri hem de hazırlama şekilleri ile Arjantin mutfağından izler taşıyor. Ülkede dana etinin yanı sıra tavuk ve domuz eti ile yapılan yemekler de son derece yaygın. Uruguay’a gelirseniz ülkenin dünyaca ünlü peynirinin de tadına mutlaka bakmalısınız.

Başkent Montevideo’da ve ülkenin diğer kentlerinde neredeyse her yerde karşınıza çıkacak Uruguay peynirinin dışında ülkede şaraplar ve bira çeşitleri de birçok ziyaretçinin gözdesi haline gelmeyi başarıyor.

Uruguay Ülke Rehberi