Uludağ Kayak Merkezi Yakınındaki Oteller

En uygun Uludağ Kayak Merkezi yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uludağ Kayak Merkezi yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Uludağ Kayak Merkezi Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Nisan Aralık 458,90 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Uludağ Kayak Merkezi Seyahat Yazıları

Uludağ Kayak Merkezi Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ Kayak Merkezi’nde bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Uludağ Kayak Merkezi’nde popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Bof Hotels Uludağ Ski Convention Resort, Monte Baia Uludağ Hotel ve Ağaoglu My Mountain Uludağ bulunuyor.

Uludağ Kayak Merkezi’nde bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Uludağ Kayak Merkezi’nde popüler ucuz oteller içerisinde Çobankaya Orman Köşkleri, Oksijen Zone Hotels Uludağ ve Trend Life Hotels Uludağ bulunuyor.

Uludağ’da hava ortalama kaç derecedir?

Uludağ’da kış aylarında hava sıcaklığı – 30 dereceyi görürken, yaz aylarında hava ortalama 18 derece oluyor.

 

Uludağ’ın zirvesi kaç metredir?

Uludağ’ın tepe noktası olarak bilinen göller bölgesinde zirve ölçümü yapılmış ve 2,546 metre olduğu tespit edilmiştir.

 

Uludağ volkanik mi?

Uludağ, yaygın olarak inanılanın aksine volkanik bir dağ değildir.

 

Uludağ’da gezilecek yerler nerelerdir?

Bölgede gezilecek yerlerin başını Uludağ Kayak Merkezi çekiyor. Doğa ile iç içe bir gezi planlayan misafirler Çobankaya Yaylası, Aras Şelalesi ve Kilimli Göl’ü ziyaret edebilirler.

 

Uludağ’da ne yapılır?

Özellikle kış turizmi ile bilinen Uludağ’da bahar ve yaz aylarında doğa turizmi de yapılmakta. Kış aylarında kayak, snowboard, kızak gibi aktiviteler yapabilir; doğa turizmi kapsamında trekking, hiking, camping gibi etkinliklere dahil olabilirsiniz.

 

Uludağ'da gece hayatı var mı?

Uludağ’ın en keyifli olduğu dönem, kayak sezonudur. Kar yağışlarıyla birlikte başlayan kayak sezonunda kayak otelleri büyük kamp ateşleri kurarak eğlenceyi dışarıya taşırlar. Aynı zamanda bu otellerin bar, disko ve canlı müzik yapılan restoranlarında ünlü isimlerin konserleri ve dj performansları düzenlenir. Bazı kayak parkurları ışıklandırılarak gece saatlerinde kayak yarışları da yapılır.

 

Uludağ'a nasıl gidilir?

Uludağ, Bursa’ya yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Bursa’ya havayolu ya da karayolu ile ulaştıktan sonra şehir merkezinden kayak merkezine ulaşım imkanı sağlayan otobüs ve minibüsler kullanılabilir.

 

Uludağ'a ne zaman gidilir?

Her mevsim başka bir güzellik sunan Uludağ’da kayak mevsimi, Aralık ayında başlar. Genelde Şubat ayına kadar şiddetli kar yağışı görülen Uludağ’da kayak sezonu, hava şartlarına göre Mart ayının sonuna kadar devam eder. Nisan ayında ilkbahar mevsiminin etkisiyle Uludağ yeşil bir örtüye bürünüyor. Bu aylarda da tertemiz havası ve göz alabildiğine yeşil manzarasıyla da piknik severleri ağırlıyor.