4. Sayfa Ulu Camii Yakınındaki Oteller

En uygun Ulu Camii yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ulu Camii yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ulu Camii Hakkında

Padişah Yıldırım Bayezid tarafından 14. yüzyılın sonlarında yaptırılan Bursa Ulu Cami, Orhan Gazi Parkı'nın bulunduğu geniş bir alanda yer alıyor. Bursa kent merkezinde, Atatürk Caddesi üzerindeki caminin çevresinde gezilip görülecek çarşılar ve ziyaretçilere lüks konaklama imkanları sunan onlarca otel mevcut. Şehir merkezi içerisinde yürüyerek ya da toplu taşıma araçları vasıtasıyla ulaşımın rahat olduğu bu tesislerde ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçireceksiniz.

Termal merkezleriyle ünlü olan şehirde hizmet veren 5 ve 4 yıldızlı otellerde spa, masaj ve hamam seçeneklerinden faydalanarak rahatlayabilirsiniz. Tenis kortlarında ve basketbol sahalarında dostlarınızla bir oyun oynayabilir, spor salonunda ter atarak formunuzu koruyabilirsiniz. Lezzetleriyle ünlü Bursa mutfağının güzel yemeklerini denemek için usta şeflerin birbirinden güzel alternatifler hazırladığı restoranlarda yiyeceğiniz akşam yemekleri sizleri hayal kırıklığına uğratmayacak. 

Cami'nin çevresinde mevzilenen bazı oteller Osmanlı Dönemi'nde inşa edilen tarihi eserlere rehber eşliğinde turlar düzenliyor. Yine Osmanlı Döneminde inşa edilmiş ve halen kullanılan Orhan Gazi Cami, Koza Han, Fidan Han ve Bedesten Kapalı Çarşı gibi tarihi eserler ise Ulu Cami'ye ve çevredeki otellere yürüyüş mesafesinde.

Ulu Camii Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Nisan Aralık 458,90 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.