Ulcinj Otelleri Ara

En uygun Ulcinj otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ulcinj otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ulcinj Hakkında

Karadağı’ın güney kıyısında bir başkent olan Ulcinj, sahilleri ve tarihi güzellikleriyle hem yerel halk hem turistler için bir cazibe merkezidir. Ulcinj’te birçok sahil seçeneğinden biri, tam size göre olabilir. Adriyatik Denizi’nin mavi ve berrak sularında zaman geçirebileceğiniz plajlar; Little, Aquarius ve Ladies plajlarıdır. Güzel bir kalabalık, iyi müzik vadeden ya da nude takılabileceğiniz bu plajlardan, dilediğinizi seçip dilediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz. Long Beach ise, 13 kilometrelik plajıyla, yolu biraz zahmetli de olsa civarındaki restoranlar ve tesisler sayesinde konforlu bir gün geçirebileceğiniz plajlardan. Son olarak, yaklaşık 800 yıllık tarihi olan zeytin ağaçlarıyla çevrili, araba ya da bisiklet kiralayarak gidebileceğiniz Valdanos Plajı’na da mutlaka zaman ayırmalısınız.

Ulcinj’in Stari Grad yani eski şehri; dar sokaklarında kaybolmak, kahve molası ve güzel yemekler için harika bir seçim olabilir. Stari Grad’da surların dibinde oturup manzaraya dalabilir, yürüyüşler yapabilirsiniz. Surlar içinde bulunan Ulcinj Müzesi’nde, Roma ve Osmanlı eserlerini inceleyebilirsiniz.

Ulcinj’in yerel mutfağında; İtalya’dan Türkiye’ye ve Macaristan’a kadar uzanan etkileri hissetmek mümkündür. Et, taze deniz ürünleri, patates ve zeytinyağlıların başrolde olduğu lezzetlere doyabilirsiniz. Üzümden yaptıkları yerel içkileri rakijanın tadına mutlaka bakmalısınız.

Oldukça uzun sezonu olan Ulcinj’e seyahat için en uygun dönem, Mayıs ve Eylül aylarıdır.