Turunç Otelleri Ara

En uygun Turunç otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Turunç otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Turunç Hakkında

Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’e bağlı olan Turunç, denizi ve doğasıyla görenleri mest ediyor. Hem eğlenceli Marmaris’e yakın olması hem de sessiz bir tatil keyfi sunması sebebiyle tercih edilen bölgenin mavi bayraklı plajları ve el değmemiş koyları çok seviliyor. Herkese uygun bir konaklama seçeneği bulunan bölgede konaklamak için isterseniz alkolsüz, İslami otelleri; isterseniz ekonomik, çocuklu aile otellerini tercih edebilirsiniz.

Marmaris merkeze ortalama yarım saat uzaklıkta bulunan bölgeye hava, deniz ve karayoluyla ulaşmak mümkün. Turunç’a havayoluyla ulaşmak için 120 km uzağında bulunan Dalaman Havalimanı’nı tercih edebilir, havalimanı servisleriyle veya transfer hizmeti ile bölgeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Muğla ve Marmaris’ten yapılan tekne turları ile de beldeye ulaşılabiliyor.

İklimi sebebiyle Mayıs – Ekim döneminde ziyaret alan bölgede su sporları, tekne turları ve ekstrem sporlar yapılıyor. Turunç’un eşsiz, masmavi koylarında tekne ile açılarak dalış eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca günübirlik tekne turlarında Akvaryum Koyu, Kumlubük Koyu ve Fosforlu Mağara’yı görmeniz mümkün. Kültür turu sevenlerse Amos Antik Kenti, Kastabos Antik Kenti ve Piramit Mezarlığı’nı ziyaret edebilirler.

Turunç, aile ile tatil yapmak için uygun bir bölge. Bölgedeki Marmaris otelleri, her şey dâhil ve yarım pansiyon servisi ile çalışmakta. Ayrıca İslami tatil arayışında olanlar için alkol servisinin yapılmadığı, İslami şartlara uygun olarak tasarlanmış, mavi bayraklı plajı olan oteller de bulunuyor. Otellerin neredeyse hepsinde havuz bulunurken, aile temalı otelleri tercih ederseniz çocuk kulübü ve özel etkinliklerle çocuğunuz dolu dolu bir tatil geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Turunç’a kadar gitmişken Muğla’ya özgü yemekleri tatmayı ve zeytin almayı unutmayın. Çökertme kebabı, oğlak yahni ve ekşili balık tadabilir, bölgedeki yakın köylere gidip dalış ve zıpkınla avcılık üzerine eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Turunç’a yakın bulunan Selimiye, Akyaka, İçmeler ve Gökova da görülmeye değer.

Turunç Galeri

Turunç Seyahat Yazıları