Turks ve Caicos Otelleri Ara

En uygun Turks ve Caicos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Turks ve Caicos otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Turks ve Caicos Hakkında

Caicos ve Turks adındaki iki ada grubunun birleştirilmesiyle ortaya çıkmış olan ülke, İngiltere kraliçesine bağlı bir koloni olarak varlığını sürdürüyor. Bu sembolik temsilin haricinde Turks ve Caicos Adaları’nın kendine ait hükümeti ve meclisi bulunuyor.

Atlas Okyanusu’nun ortasındaki adalar ülkesinde halkın tamamına yakını turizm sektöründen geçimlerini sağlıyor. Amerika ve İngiltere ile sıkı ticaret ilişkileri bulunan ülkede İngilizce resmi dil olarak kullanılıyor.

Başta Meksika, Jamaika ve Haiti’den uzun yıllardır göç alan ülkede, Mulattolar, İngilizler ve Kuzey Amerikalılar nüfusun ana gövdesini oluşturuyor. Bahamalar’ın güneydoğusunda yer alan Turks ve Caicos Adaları’na batıda Küba, kuzeydoğuda Amerika, güneyde ise Haiti ile Dominik Cumhuriyeti komşuluk yapıyor.

Dünya üzerinde nadir görülen iklimlerden biri olan güneşli tropikal deniz ikliminin hüküm sürdüğü ülkede tüm yıl yüksek sıcaklıklar yaşanıyor. Gece ve gündüz arasında sıcaklığın neredeyse hiç değişmediği ülkede aşırı nem kimi zaman bunaltıcı hale geliyor. Çok nadir de olsa yaşanan muson yağmurları ülkenin iç kesimleri etkisi altına alıyor.

Ülkenin Turks adaları kısmında yer alan ve başkent olan Cockburn Town, yeşil doğası ve eşsiz mimarisi ile adeta cennetten bir köşeyi andırıyor. Tüm dünyanın hayranlık duyduğu kumsalları ile meşhur olmayı başaran Turks ve Caicos Adaları’nın Providenciales şehrindeki Grace Bay Plajı, her gün turistler ve yerli halk ile dolup taşıyor.

Salt Cay şehrinde dünyanın hiçbir yerinde eşi ve benzerine rastlayamayacağınız kuş türlerinin barındığı doğal yaşam alanları yoğun şekilde ziyaretçi ağırlarken deniz tutkunları için de tekne turları, balık avları ve scuba diving etkinlikleri düzenleniyor.

Turks ve Caicos Adaları’nda resmi tatil olan pazartesi günleri düzenlenen Uçurtma Festivali, ailelerin çocuklarıyla birlikte katıldıkları ve tüm ulusun kucaklaştığı bir gün olarak kutlanıyor. Ailelerin çocuklarıyla birlikte hazırladıkları uçurtmaları yarıştırdıkları ve en yaratıcı, en uzun süre havada kalan ve en büyük uçurtmaların ödüllendirildiği bu etkinliğin katılım sayısı asla düşmüyor.

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’e bağlılıklarını arz etme günü olarak kutlanılan Salt Cay Festivali nisan ayında tüm halkın katılımı ile gerçekleştiriliyor. Ünlü müzik gruplarının katıldığı geçit törenleri ve spor yarışlarının düzenlendiği festival tam üç gün sürüyor. Kasım ayı sonunda gerçekleştirilen Conch Festivali’nde dünyanın farklı bölgelerinden gelen dalgıçlar, okyanusun dev dalgaları içerisine dalarak tuttukları balıkların büyüklüğüne göre derecelendiriliyor ve ödüllendiriliyorlar.

Özellikle kabuklu deniz hayvanları başta olmak üzere deniz mahsullerinden yapılan yemekleri ile meşhur olan Turk ve Caicos Adaları’nda, Conch Fritters ve Conch Salad tatmak isteyeceğiniz lezzetler arasında yer alıyor.

Turks ve Caicos Semtleri