Türkiye Büyük Millet Meclisi Yakınındaki Oteller

En uygun Türkiye Büyük Millet Meclisi yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Türkiye Büyük Millet Meclisi yakınındaki otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hakkında

Kısaca TBMM olarak adlandırılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, başkent Ankara’ya bağlı Çankaya ilçesinin sınırlarında yer alıyor. Bugüne dek kullanılan üçüncü meclis olan yapı, Avusturyalı mimar Clemens Holzmeister’in imzasını taşıyor. 1960’lı yılların başlarında inşa edilen Türkiye Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda dünya üzerindeki en büyük meclis binalarından biri olarak dikkat çekiyor. 2016 yılında meydana gelen darbe girişiminde havadan bombalanan bina o dönemde büyük oranda hasar gördü ve daha sonra tekrardan restore edildi.  

Günümüzde kullanılan meclise ek olarak Ankara’da iki eski meclis binası yer alıyor. Bu yapılar şimdilerde Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veriyor. Mermer, bronz, ahşap ve çini gibi malzemelerle inşa edilen günümüzdeki Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 bin metrekareye yakın çok geniş bir alan üzerine yayılıyor. Neoklasik tarzın uygulandığı yapıda devletin otoritesini temsil eden son derece heybetli bir üslubun benimsendiği biliniyor. İçerisinde farklı büyüklükte toplantı salonlarını barından Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara’nın hayli merkezi bir noktasında yer alıyor. Bu sayede buraya ulaşmak toplu taşıma, özel araç veya taksilerle hayli kolay. Siyasetçiler ve bürokratlar tarafından sıklıkla tercih edilen bölgeye Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan veya otogardan zorluk yaşamadan gelebilir, yakınlardaki otelinize rahatça yerleşebilirsiniz.

Ankara’yı ziyaret eden pek çok konuk tarafından tercih edilen Türkiye Büyük Millet Meclisi civarındaki otellerde otopark, restoran ve klima gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca 24 saat resepsiyon, kapalı yüzme havuzu, masaj, spor salonu ve lobide kahve servisi bölgedeki tesislerde misafirlere sağlanan diğer olanaklar arasında sayılabilir.