Türkbükü Otelleri Ara

En uygun Türkbükü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Türkbükü otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Türkbükü Hakkında

Tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistler için bir çekim merkezi olan Türkbükü, Antik çağlardan günümüze ulaşan pek çok sur, kale, kaya mezarına ev sahipliği yapıyor. Bodrum’dan yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunan ve kısa bir yolculukla ulaşabileceğiniz Türkbükü, mimarisi ve dar sokakları ile tipik Bodrum havasını taşır.

Göl kenarında yürüyüş yapabileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz ve piknik alanlarını değerlendirebileceğiniz Gölköy’ü mutlaka görmelisiniz. Birçok hayvan ve bitki türünün barındığı göl civarında yetişen özel palmiye ağaçlarını da görebilirsiniz. Türkbükü sahilleri, popüler hale gelmesiyle kalabalıklaşmış olsa da berrak sularının yaşatacağı deniz keyfi ile bu kalabalığın hakkını veriyor. Denize girmek için genellikle işletmelerin tercih edildiği bölgede, kendi plajı olan Bodrum otelleri giriş ücreti ödenen işletmelere alternatif oluşturuyor. 

Tarih severlerin mutlaka görmesi gereken Madnasa Antik Kenti, Türkbükü’ne hakim konumu ile bir Leleg kentidir. Antik kentin kalıntıları ve mükemmel manzara eşliğinde harika bir gün geçirebilirsiniz. Mimar Emre Kunt’un kurduğu Kunt Model ve Minyatür Müzesi’nde; gemi modelleri, denizciliğe dair antika parçalar, askeri ve sivil araçlar sergileniyor. Ayrıca, müzedeki Osmanlı gemileri sergisini de ilginç bulabilirsiniz. 

Gündüz sahilinde süren hareket, gece de barlar ve restoranlar ekseninde renklenen Türkbükü’nde eğlenceli gece hayatının sinyallerini veriyor. Özellikle yaz aylarında seyahat edebileceğiniz ve deniz tatilinin keyfini çıkaracağınız Türkbükü’nde, yüksek sezon dışında da iyi zaman geçirebilirsiniz. Birçok tesis, kış sezonunda da açık olduğundan, kış ve bahar aylarında nispeten boş olduğu dönemlerin tadını çıkarabilirsiniz.