Turgutlu Otelleri Ara

En uygun Turgutlu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Turgutlu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Turgutlu Hakkında

Manisa’ya bağlı Turgutlu, şehir merkezinden yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki bir ilçe. Kemalpaşa, Ahmetli, Saruhanlı ve Ödemiş ile çevrelenen Turgutlu’nun nüfusu ise 150 binden fazla. Sahip olduğu Urganlı Kaplıcaları sayesinde her yıl şifa arayan pek çok ziyaretçiyi çeken ilçede Akdeniz iklimi etkili. Bu sayede Turgutlu’da yaz aylarında oldukça sıcak bir hava hakimken, kış döneminde daha ılık ve yağmurlu günler yaşanıyor. İlçede kar yağışına ise oldukça ender rastlanıyor.

Urganlı Kaplıcalarında su sıcaklığı 50 derecenin üzerinde. Buradan çıkarılan sular özellikle romatizma ile çeşitli eklem rahatsızlıkları olanlar için yardımcı tedavi olarak kullanılıyor. Bu sayede de bölgedeki Manisa otelleri oldukça gelişmiş bir hizmet kalitesiyle çalışıyor.  İlçenin turizm dışındaki diğer önemli gelir kaynakları sanayi ve tarım olarak sıralanabilir. Tütün, üzüm ve pamuk gibi pek çok ürün Turgutlu sınırlarındaki bağ ve tarlalarda yetiştiriliyor. Bunların dışında ayrıca genellikle konserve endüstrisinde kullanılan domates ve salatalık gibi ürünler de ilçede sıkça ekiliyor.  

Turgutlu’nun merkezinde dolaşırken Orta Park adıyla bilinen parkta yürüyüşe çıkabilir veya çevredeki mağazalardan alışveriş yaptıktan sonra burada dinlenebilirsiniz. Parkın hemen yanında bulunan ve ne zaman kimler tarafından inşa edildiği tam olarak bilinmeyen eski saat kulesini görebilirsiniz. İlçenin hemen kuzeyinden geçen Afyon-Uşak-İzmir demiryolu hattı sayesinde dilerseniz Turgutlu’ya trenle seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Manisa şehir merkezinden otobüsleri kullanarak yaklaşık yarım saatte Turgutlu’da olmanın rahatlığından yararlanabilirsiniz. Sıra yemeğe geldiğinde ise kuru üzümüyle meşhur ilçede enfes köfteleri ve Ege yöresine ait sebzeli mezeleri tatma şansınızın bulunduğunu aklınızın bir köşesine yazmak isteyebilirsiniz.