Tucson Otelleri Ara

En uygun Tucson otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tucson otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tucson Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde bulunan Tucson şehri, ABD’nin 32. büyük şehri olma özelliğini taşıyor. 2010 itibariyle yaklaşık 520 bin kişinin yaşadığı şehir nüfusu, banliyöler ile birlikte 1 milyona ulaşıyor. Phoenix’in 188 kilometre güneydoğusunda ve ABD-Meksika sınırının 98 kilometre kuzeyinde yer alan şehir, aynı zamanda Arizona eyaletinin ikinci büyük şehri. Şehirde, optoelektronik ve optik sistemlerin tasarımı ve üretimini yapan 150’ye yakın şirketin bulunması nedeniyle şehir “Optik Vadisi” olarak da anılıyor.

Şehrin kuzeyinde Sahuarita, kuzeybatısında Marana ve Oro Vadisi bulunuyor. Tucson şehir merkezi dışında ise, güneydoğuda Benson, kuzeyde Oracle ve Catalina, güneyde ise Green Vadisi yer alıyor. Tucson şehrinde yazlar çok sıcak ve kışlar ise ılıman geçiyor.

Ancak Phoenix’e göre deniz seviyesinden yüksekliği daha fazla olması nedeniyle her zaman serin havanın hakim olduğu görülüyor. Şehirde Tucson Folk Festivali, Tucson Festival of Books gibi birçok kültürel etkinlik görülmekle birlikte, ziyaret edilebilecek birçok park alanı bulunuyor.