Trnava Otelleri Ara

En uygun Trnava otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Trnava otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Trnava Hakkında

Slovakya’nın batısında kurulu bir şehir olan Trnava, Trnavka Nehri kıyısında yer alıyor. Kent mimari yapısı nedeniyle halk arasında ‘Küçük Roma’ olarak da anılıyor. Şehiriçi toplu taşıma ağı otobüslerden oluşuyor olsa da turistler için gezilecek çoğu yerler yürüme mesafesinde. Buna bir alternatif ise bisiklet kiralayarak kentin bisiklet yollarını kullanmak.

St. John the Baptist Katedrali ve gotik bir yapı olan St. Nicholas Bazilikası Trnava şehrinin önemli mimari simgeleri olarak görülmeyi hak ediyor. Townhouses olarak adlandırılan eski kent merkezi koruduğu tarihi dokusu ile ziyaretçileri adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor. Alışveriş için Trinity Meydanı çevresi; özellikle Stefanikova ve Hlavna Caddeleri tercih edilebilir. Her yıl eylül ayında düzenlenen Trnava Festivali kentin canlı ve eğlenceli bir havaya girmesini sağlar.

Trnava dört farklı mevsimin de yaşandığı bir iklime sahip. Karasal iklimin etkilerinin gözlemlendiği kentte ya aylarında sıcaklık 24 dereceye kadar yükselirken kış aylarında -4 dereceye kadar düşer.