Trencin Otelleri Ara

En uygun Trencin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Trencin otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Trencin Hakkında

Trencin, Slovakya’da Povazie olarak bilinen batı bölgesinin ana şehri. Şehir Çek Cumhuriyeti sınırına çok yakın bir konumda bulunuyor. Ülkenin en büyük nehri olan 403 kilometre uzunluğundaki Vah Nehri Vadisi üzerine kurulu şehir, önemli konumu ve doğal güzelliğiyle ‘Povazie’nin İncisi’ olarak anılıyor.

Trencin dağlar arasındaki konumundan kaynaklanan yazları ılıman, kışları ise uzun ve soğuk bir iklime sahip. Zengin tarihi, birçok tarihi eseri, aktiviteleri ve çeşitli kültürel etkinlikleriyle keşfe değer şehirlerden olan Trencin’in ormanlık Povarsky Inovec bölgesi doğasever trekkingciler için de bir cennet. Çok sayıda mineral kaynağı bulunan Beyaz Karpatlar göller bölgesi de şehre oldukça yakın. Bu bölgede kano ve yüzme gibi sporların yanı sıra balık tutabiliyor, tekneyle gezebiliyorsunuz.

Slovakya’daki en ilginç tarihi şehirler arasında yer alan Trencin, kaleleriyle de biliniyor. Şehrin güneybatısında kalan ve 13. yüzyılda bir kaya üzerine inşa edilen Beckov Kalesi, ovalara tepeden bakacak kadar yüksek ve heybetliyken, Cachtice Kalesi de ürperten bir efsaneyle anılıyor. 17. Yüzyılda bir kontesin evi olan kale, yirmi yıl içinde 600 den fazla genç kadının öldüğü yer olarak da biliniyor. Klasik konserlerin yapıldığı ve sergilerin düzenlendiği kale bölgesinde kentin en güzel eserlerinden Meryem Ana Katolik Bölge Kilisesi bulunuyor. Kiliseye 1568’de yapılan uzun bir merdivenle çıkılıyor. Kentin meydanının en sembolik yapıtı ise 1713 yılında veba salgınından ölenler için dikilen bir sütunun bulunduğu Barış Meydanı. Şehrin kültürü hakkında bilgi veren Trencin Müzesi de bu meydanda bulunuyor. Tarihi küçük sokakları, samimi kahveleri, moda fuarları ve müzik festivalleriyle çok canlı bir şehir olan Trencin’in Inovec Dağı eteklerinde  geleneksel dokusuyla gezmekten keyif alacağınız Selec Köyü bulunuyor.

Günümüzde yüksek yaşam standardı ve refah düzeyiyle bilinen Slovakya’nın zengin şehirlerinden olan Trencin’in tarihi Roma İmparatorluğu'nun bir askeri kolonisi olarak başlıyor. 11. yüzyıldan sonraki yüzyıllarda ise Macaristan kralının ikametgahı olarak uzun süre kullanılıyor.

Trencin’e havayoluyla yapacağınız yolculuklarda inebileceğiniz en yakın havaalanı 87 kilometre mesafedeki Bratislava Havaalanı. Taksi, otobüs ve araç kiralama seçeneklerinden birini kullanarak yaklaşık iki saatte şehre ulaşım sağlayabiliyorsunuz.