Trang Otelleri Ara

En uygun Trang otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Trang otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Trang Hakkında

Andaman Denizi kıyısında, güney Tayland'da yer alan Trang; güzel plajları, ormanları, tarihi mekanları ve macera dolu aktiviteleri ile turistler için bir çekim merkezidir. Mueang Trang, Kantang, Huai Yot, Yan Ta Khao, Palian, Sikao, Wang Wiset, Na Yong, Ratsada ve Hat Samran olarak on ayrı bölgeye ayrılan Trang’ı keşfetmek için hatırı sayılır bir zaman ayırmanız faydalı olabilir. Hat Yao (Uzun Plaj), plaj boyunca uzanan deniz çamlarıyla kaplı uzun kumlu bir plajdır. Hem burada güzel vakit geçirebilir, hem buradan kalkan feribotlarla diğer adalara geçiş yapabilirsiniz. Koh Libong, Trang Denizi'nin en büyük adasıdır. Adanın etrafında dugongların favori yiyeceği olan deniz otu tarlaları bulunuyor. Nesli tükenmekte dugongları görmek ve adayı keşfetmek için buraya bir gününüzü ayırabilirsiniz.

Trang Denizi’nde mutlaka görülmesi gereken, turistlerin uğrak noktalarından biri de, Koh Muk ve Morakot Mağarası’dır. Adanın el değmemiş kumsalları ve zümrüt rengi denizinin tadını çıkarabilir, mağarada dalış yapabilirsiniz. Dalış severler için denenmesi gereken bir diğer durak ise, Koh Chueak ve Koh Waen adalarının suları olabilir. Banthat Sıradağları'ndan kopup gelen Ton Te Şelalesi civarında hem hiking yapabilir hem şelalede yüzebilirsiniz. Doğada zaman geçirmeyi seviyorsanız, Hat Chao Mai Milli Parkı; yağmur ormanları, plajları ve keşfedilecek adalarıyla son derece iyi bir seçim olabilir. Tham Le Khao Kob mağarası, Trang’ın gizli hazinelerinden biridir. Mağaraya girebilmek için kano turlarına katılabilirsiniz. Ejderhanın karnının altından gitmek olarak nitelenen alanda gerçek bir heyecan yaşayabilirsiniz. Bu mağaraya girmeden önce klostrofobi eğiliminizi kontrol etmeyi unutmamalısınız. Eviniz ve sevdikleriniz için hediyelikler seçmek üzere, yörenin yerel el dokumalarını bulacağınız Ban Na Muen Sri’ye gidebilirsiniz.

Çok geniş bir mutfağı olan Tayland mutfağının tipik menülerini bulacağınız, taze sebze ve meyvelerin birlikte kullanıldığı pirinç, et ve deniz mahsullerinin ön planda olduğu Trang’da; acı, tuzlu, tatlı, ekşi tatları birlikte deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Andaman Sahili’nde sokak lezzetlerine doymak için gece pazarına mutlaka uğramalısınız. Köri, kızarmış tavuk ve balık, kızarmış tofu ve Tay tatlıları arasında aromatik bir gezi yapabilirsiniz.

Tropikal iklim yaşayan Trang’a seyahat için en uygun dönem; Kasım ve Mart ayları arasındadır.