Topkapı Otelleri Ara

En uygun Topkapı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Topkapı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Topkapı Hakkında

Tarihi Yarımada üzerinde kurulan Topkapı, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı bir semt. Eskiden şehirlerarası otobüs terminaline ev sahipliği yapan semtte bu nedenle oldukça yoğun bir yolcu trafiği vardı. Bugünlerde ise daha çok tarihi yerleri ve eski surlarıyla biliniyor. Semtin adının ise Fatih dönemine dayandığı tahmin ediliyor. Anlatılana göre Fatih Sultan Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusu toplarını buraya konuşlandırmıştı ve fetihten sonra da uzunca bir süre toplar bu bölgede kaldı.

Topkapı’da gezerken Bizans döneminde şehrin düşman istilalarından savunulması için inşa edilen İstanbul surlarını görebilirsiniz. Surların dışında ayrıca Topkapı Kültür Parkı bünyesinde hizmet veren Panorama 1453 Müzesi’ne gelebilir, fethin 3 boyutlu canlandırmasını inceleyebilirsiniz.

Topkapı’dan günümüzde otobüslerle pek çok ilçeye ve semte hızlıca ulaşabilirsiniz. Üstelik semtten geçen metro ve metrobüs hatları sayesinde yine rahatça dilediğiniz yere seyahat edebilirsiniz. Metroyla Aksaray’a gelerek buradan diğer hatlara aktarma yapabilirsiniz. Metrobüsle ise Beylikdüzü, Bakırköy, Okmeydanı, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu gibi yerlere hızlıca seyahat etmeniz mümkün. Semt ve civarında yer alan oteller genellikle İstanbul’a iş için gelenlerin tercihi oluyor. Siz de Topkapı otellerine rezervasyon yaptırarak özellikle Sultanahmet, Gülhane, Beyazıt ve Kapalıçarşı gibi tarihi yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz.