Tophane Otelleri Ara

En uygun Tophane otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tophane otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tophane Hakkında

İstanbul Boğazı’nın kıyısındaki tarihi semtlerden Tophane, şehrin Avrupa yakasında, Beyoğlu ilçesinin sınırlarında yer alıyor. I. Mahmut tarafından 18. yüzyılın ilk yarısında inşa ettirilen Tophane Çeşmesi ile bilinen semtte ayrıca Tophane Kışlası ve Nusretiye Saat Kulesi adıyla da anılan Tophane Saat Kulesi gibi pek çok tarihi eser yer alıyor. Bizans döneminde ‘’Metopon’’ ismiyle bilinen tarihi semt, o zamanlarda daha çok geniş bahçeler ve bağlardan meydana geliyordu. Şehrin Osmanlılar tarafından fethinden sonra Tophane ekonomik anlamda gelişmeye başladı ve bölgede sanayi tesisleri kuruldu.

Kabataş ve Karaköy gibi merkezi noktalara oldukça yakın sayılan Tophane’ye Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattını kullanarak gelebilirsiniz. Semte adını veren tarihi yapı olan Tophane-i Amire, fetih sırasında kullanılacak güçlü topların üretilmesi amacıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırıldı. Osmanlı zamanında Tophane’de askeri amaçlarla kullanılan kışlalar yer alıyorken, günümüzde bu yerlerden geriye sadece Mecidiye Kasrı ve Tophane Saat Kulesi ulaşmış durumda.

Günümüzde ise Tophane genellikle sahilin hemen gerisinden başlayan nargile kafeleri ve Amerikan pazarıyla biliniyor. Gece geç saatlere dek açık kalan nargile kafelerde arkadaşlarınızla Türk kahve eşliğinde oturarak sohbet edebilir, bir taraftan çevredeki ışıklandırılmış tarihi eserleri izleyebilirsiniz. Mimar Sinan Üniversitesi’nin kampüsüne ev sahipliği yapan semtte her yıl pek çok sanatsal etkinlik, düzenleniyor. Dünyaca ünlü şarkıcıların konserlerine ve gösterilere de Tophane’de katılma fırsatı bulabilirsiniz. İstanbul’un Anadolu veya Avrupa yakasında bulunan havalimanlarından otobüsle Taksim’e geldiğinizde birkaç dakika içinde Tophane’de bulunan İstanbul otelleri konaklamak için tercihiniz olabilir.