Tonga Otelleri Ara

En uygun Tonga otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tonga otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tonga Hakkında

Güney Okyanusya’da yaklaşık 150 ada üzerine kurulu olan Tonga, birkaç asır süren İngiliz esaretinin ardından günümüzde bağımsızlığını kazanmış durumda ve ekonomik olarak kalkınmasını devam ettiriyor.

Yeni bir devlet olmanın güçlüklerini yaşayan Tonga, Birleşmiş Milletler’in yaptığı ekonomik yardımlarla ayakta durmaya çalışırken, yerli halk balıkçılık, tarım ve turizm ile geçimlerini sağlamaya çalışıyor.

Tongalılar ve Polinezyalılar’ın birlikte yaşadığı ülkede hatırı sayılır bir Avrupa nüfusu da yaşamlarını sürdürüyor. Güneyinde Yeni Zelanda, doğusunda Fiji’nin bulunduğu Tonga, kuzeyde ise Amerikan Samoa’sı ile komşuluk yapıyor.

Tropikal bir iklim yaşanan ülkede, özellikle yazları çok yüksek nem oranları hayatı zorlaştırıyor. Tüm yıl ülkenin bütün bölgelerinde aynı hava şartlarının yaşanmasının yanı sıra güney bölgelerden esen alize rüzgârları neme karşı halkın yardımına yetişiyor. Ülke ziyaretinizde özellikle alışık olmadığınız bu iklimde öğle saatlerinde dışarı çıkmamanız sağlık kuruluşları tarafından tavsiye ediliyor.

Düşük ekonomik düzeyine rağmen şaşırtacak kadar lüks tatil mekânlarına ev sahipliği yapan Tonga, el değmemiş doğal bölgeleri ile de hayranlık uyandırıyor. Başkent Nuku’olafa’nın kırsal bölgelerinde amazon yaşantılarını sürdüren yerli kabilelerinin doğal yaşam alanlarına yapılan turlara katılarak eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca başkentte su sporları severler için düzenlenen sörf, şnorkelle dalış ve yüzme etkinlikleri çok sayıda katılımcıyı cezbediyor.

Görüntüleri ile nefes kesen Li’angahuo ‘a Maui taş köprülerini ve kusursuz Ha’aluma Plajı’nı sınırları içerisinde barındıran Eua Adası, turistlerin en sık ziyaret ettikleri bölgelerin başında geliyor. Başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiniz okyanus canlılarını yakından görme fırsatını sunan Vavua Adası da görülmesi gereken yerler arasında öne çıkıyor.

Ülkeyi ziyaret eden turistlerin şerefine düzenlenen Eua Turizm Festivali, her yıl mayıs ayının ikinci haftasında Eua Adası’nda müzisyenlerin ve dansçıların katılımıyla ve büyük bir coşku ile gerçekleşiyor. Haziran ayının ortalarında Ha’apai Adası’nda düzenlenen Turizm Festivali’nde turistlerin eğlenceli vakit geçirmesi için birçok eğlence düzenleniyor. Tonga’nın çiçekler ve tropikal meyvelerle donatıldığı 4 temmuz günü, Tonga kralının doğum günü büyük bir şenlik ve sevinç ile kutlanıyor. Deniz severlerin hayranlıkla izlediği Vava’u Festivali’nde düzenlenen tekne yarışları nefesleri kesiyor. 

Bir okyanus ülkesi olması nedeniyle deniz ürünlerinin sıkça tüketildiği Tonga, birbirinden farklı tropikal meyvelerin kullanıldığı lezzetleri ile tanınıyor. Tandıra benzeyen yeraltı fırınlarında pişirilen balık, ıstakoz, ahtapot, tavuk eti ve sebze yemekleri iştah kabartıyor. Yöresel lezzetlerden kaçınanlar için başkent Nuku’alofa’da birçok İtalyan, Alman ve Uzak Doğu restoranı da hizmet veriyor.