Togo Otelleri Ara

En uygun Togo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Togo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Togo Hakkında

Eweler, Tambalar, Akebular, Gurmalar ve diğer Afrika kabilelerinin beraber yaşadığı Togo, Batı Afrika’nın yükselen yıldızı olarak biliniyor.

Bir dönem Fransa sömürgesinde kalan ülke ekonomisi, büyük oranda tarım ve hayvancılığa dayanıyor. Halkın büyük kısmının kırsal bölgelerde yaşadığı Togo’da, resmi dil olarak Fransızca kabul görüyor.

Ekonomik olarak günden güne daha da güçlenen ülkenin en önemli ticaret bölgesi olarak kabul edilen Lome Limanı, çok sayıda dünya ülkesine başta pamuk, kahve ve kakao olmak üzere pek çok ürünün ihraç edilmesini sağlıyor. Benin Körfezi’nin kıyısında yer alan Togo, kuzeyde Burkina Faso, doğuda Benin ve batıda ise Gana ile sınır komşusu.

Ülkenin kuzey ve güney bölgeleri arasındaki sıcaklık değerleri yıl boyunca farklılık gösterebiliyor. Tropikal iklimin yaşandığı ülkede, şubat ve mart arasında aşırı sıcaklar yaşanırken, mayıs ve ekim ayları arasında daha serin ve yağışlı bir hava tüm ülkeyi kuşatıyor.

Şehir kültürünün düşük olduğu Togo’nun başkenti Lome, ülkenin ve Afrika’nın en gelişmiş şehirleri arasında kendine yer buluyor. Körfez kıyısında bulunan başkent, sahip olduğu mükemmel plajlar ve sürekli düzenlenen tekne turları sayesinde turistleri kendine çekmeyi başarıyor.

Müslümanlar’ın en yoğun yaşadığı şehir olan Sokode’yi ziyaret edenler, bölgede bulunan tarihi Büyük Camii’nin eşsiz mimarisi karşısında şaşkınlık yaşayabilirler. Bu eşsiz eserin yanı sıra Sokode, sıcakkanlı insanları ve diğer tarihi yapılarıyla turistlerin akın ettiği bir kent olmayı başarıyor. Birbirinden farklı ve renkli birçok kabilenin bir arada yaşadığı Togo, bu zenginlik sayesinde birçok festival ve etkinlik düzenliyor.

Sokode şehrinde mart ayında düzenlenen Gadao Festivali’nde, ülkenin yerel kahramanları ve amazon ruhu müzik eşliğinde öne çıkartılıyor. Birinci gün kutsal kabul ettikleri isimleri yad eden halk, ikinci gün kılıç ustalarının gösterileri ile eğlenirken, festivalin üçüncü günü kadın amazon savaşçılarının düzenlediği yöresel danslar büyük coşku yaratıyor. Dini bir etkinlik olarak ağustos ayında düzenlenen Gbagba Festivali’nde, kabile dinlerinin tanrılarına adaklar adanıyor. Eylülde düzenlenen Voodoo Festivali ise Togo yerlilerinin yeni yılı kutladıkları bir eğlence günü olarak biliniyor.

Mısır çiçeğinden yapılan Akume ve Bissap bitkisinin köklerinin kaynatılması ile yapılan bitki çayı, ülke restoranlarının en çok talep gören lezzetleri arasında yer alıyor. Birçok tropikal meyvenin bulunduğu ülkedeki farklı lezzetteki meyve sularının da tadılmasını öneririz.

Togo Semtleri