Titreyengöl Otelleri Ara

En uygun Titreyengöl otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Titreyengöl otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Titreyengöl Hakkında

Adını gerçekten titreyen suyundan alan Titreyengöl, Antalya’nın Side ve Manavgat gibi popüler tatil beldelerine hayli yakın. Manavgat Çayı’nın kollarından biri denize dökülmeden önce titriyor gibi görünüyor. Titreyengöl de ismini bu enteresan doğa olayına borçlu. Çok sayıda 5 yıldızlı Side otelleri evbulunan beldede görülecek yerler konusunda da hayli şanslı. Titreyengöl’ün yakınlarında bulunan ve antik çağın en görkemli eserleri arasında gösterilen Side Antik Tiyatrosu’nu görebilir, eski Roma tapınaklarını gezerek kısa bir kültür gezisine çıkabilirsiniz. Ayrıca Apollon Tapınağı ve Side Müzesi de deniz ve güneş tatilinin ötesine geçmek isteyenler için muhteşem adreslerden.

Manavgat’ın aksine daha sakin bir atmosferle ziyaretçilerini selamlayan Titreyengöl, çok uzun zamandır turistlerin göz bebeği. Manavgat’ın merkezine yaklaşık 10, Side’ye ise 15 kilometre uzaklıktaki bu muazzam tatil cennetine her iki merkezden de yaklaşık 15 dakikada gelmek mümkün. Çevredeki yakın yerlere ulaşımda ise minibüsleri tercih edebilir veya araç kiralayarak dilediğiniz an keşfe çıkabilirsiniz.  

Titreyengöl’de etkili olan Akdeniz iklimi burayı her daim seyahat için uygun hale getiriyor. Özellikle baharın ılık günlerinde geldiğinizde hem rahatça sahilden denize girebilir hem de yazın görülen aşırı sıcaklardan etkilenmeden dinlenebilirsiniz. Üstelik bölgede akşam saatleri de en az gündüzler kadar keyifli geçiyor. Hava serinledikten sonra açılan tezgahları gezerek alışveriş yapabilir, yanan ışıkların altında rengarenk görüntülere kavuşan kafe ve barların tadını çıkarabilirsiniz.