Thisted Otelleri

En uygun Thisted otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Thisted otellerini listele.

Thisted Hakkında

Danimarka’nın Jutland Yarımadası’ndaki Thy Bölgesi’nin en büyük kenti olan Thisted, ülkenin kültür ve sanat etkinlikleri açısından canlı kentleri arasında yer alıyor. Jutland Yarımadası’nın kuzeybatısında bulunan şehir aynı zamanda bir liman kenti. Lim Fiyordu kıyılarındaki Thisted, adını İskandinav Mitolojisi’nde zafer ve adalet tanrısı olan Tyr’dan alıyor. Kentin isminin, etimolojik olarak ‘Tyr en Stead’ kelimesinden türediği varsayılıyor. Lim Fiyordu’nda bulunan Thisted Liman’ı, 14. yüzyıldan beri aktif olarak yerel ticari faaliyetler için kullanılıyor.

Ekonomik açıdan dinamik bir yapıya sahip olan şehir; et, metal ve plastik sektörleri ile öne çıkıyor. Ayrıca bira imalatı da kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Kentin önemli turizm lokasyonlarından birisi olan Lim Fiyordu; yelken, sörf, kano, kürek, kayaking gibi su sporlarının gözde merkezi konumunda. Ayrıca balıkçılık faaliyetleri de önemli ölçüde Lim Fiyordu üzerinde gerçekleştiriliyor.

Thisted; festivaller, konserler, müzikaller ve tiyatro oyunları açısından oldukça hareketli bir kültürel atmosfere sahip bulunuyor. Bu tür etkinlikler, yıl boyunca yerli halktan ve yabancı ziyaretçilerden oldukça yoğun ilgi görüyor. Museums Center Hanstholm, Lodbjerg Feneri, Thisted National Park, Lim Fiyordu kıyılarında ilginç kayalık oluşumlarıyla Bulbjerg, Kirsten Kjaer Museum ve Vorupor Museum kentin görülmeye değer popüler gezi duraklarını oluşturuyor. Ilıman bir iklimin hakim olduğu şehir, yıl boyunca büyük ölçüde yağış alıyor. Thisted Havaalanı kent merkezine 15 km. uzaklıkta bulunuyor.

x