Thane Otelleri Ara

En uygun Thane otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Thane otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Thane Hakkında

Thane, Hindistan’ın batısında, Maharashtra bölgesinde bulunuyor. Mumbai’in bir yerleşim banliyösü olan ve tüm su ihtiyacını karşılayan kent 30’a yakın doğal gölüyle ‘Göller Şehri’ olarak da biliniyor. Hindistan’daki ilk tren yolunun rotası olan Thane şehri, günümüzde de oldukça kalabalık ve sanayi açısından gelişmiş bir bölgede. Gelişkin kimya, tekstil ve mühendislik endüstrileri ile karayolu taşımacılığının merkezlerinden olan şehir, ortasından geçen tren yoluyla doğu ve batı olarak iki bölgeye ayrılıyor.

En bilinen tarihi Orta Çağ olan şehrin içinde önemli kaleler, Hristiyan kiliseleri ve birçok tarihi bina ile karşılaşıyorsunuz. Göllerin tüm bölgenin su ihtiyacını karşılamasının yanı sıra turistik bir öneme de sahip olduğu Thane’de, Talao Pali’de  (Talao Hintçe göl anlamına geliyor)  botla ve tekneyle gezebiliyor, çevresindeki restoranlarda yemek yiyebiliyorsunuz. Arap Denizi kıyısında 7 kilometre uzanan Kelwa Plajı’nda yüzebiliyor, barajı, kaleyi ve meşhur Shitla Devi Tapınağı’nı gezebiliyorsunuz. Mahuli Kalesi ve Gorakhdad Kalesi’nde şehrin tarihinin izlerini sürebiliyor, kültürüyle tanışabiliyorsunuz.

Şehrin en önemli rotalarından Titwala Ganesh Mandir, Thane şehrinin önemli bir hac yeri ve her yıl binlerce Hintli tarafından festivaller düzenleniyor. Naneghat Tepeleri ise kentin hem tırmanış hem de trekking için en ideal yerlerinden.

Yaz aylarında muson ikliminin hakim olduğu, ağır yağışlar alan bölge için en önerilen ziyaret zamanı kasım-mart ayları arası. Özellikle Mumbai için bir tarım bölgesi olan şehirde en ağırlıklı üretilen ürünleri darı ve pirinç oluşturuyor.

Thane’ye havayoluyla gitmek istediğinizde kente en yakın havalimanı olan Mumbai’deki Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı’na inebilirsiniz. Thane’ye yaklaşık 36 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanından şehre geliş için bir araç kiralayabilir ya da taksiye binebilirsiniz.