Tekirova Otelleri Ara

En uygun Tekirova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tekirova otellerini listele.

Tekirova Hakkında

Antalya turizminin kalbinin attığı önemli merkezlerden biri olan Kemer’e bağlı Tekirova beldesi, pek çok turistik mekâna ve tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Roma döneminde bölgeye kurulmuş olan ve yapılan kazılarla ortaya çıkartılan Phaselis Antik Kenti’ndeki Zeus Mabedi, Kral Antonius Caravella Yolu, antik tiyatro ve kale duvarları turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Temizliği simgeleyen mavi bayrağa sahip Tekirova sahillerinde pek çok otel hizmet verirken kış turizmini canlı tutmak için Torosların en yüksek zirvesi olan Tahtalı Dağı kayak merkezleri ile turistleri ağırlıyor. Tarih öncesi Yunan efsanelerine de konu olan Yanartaş’ta doğalgaz kaynağının neden olduğu sönmeyen ateş turistleri ve yöre halkını cezbediyor. Bölgeye gelen ziyaretçiler mangal ve piknik yaparak doğanın keyfini çıkartabiliyor.

Yeryüzünün en özel dalış mekânları arasında yer alan Üç Adalar da Tekirova sahillerinde bulunuyor. Dokuz resifin ve iki su altı mağarasının bulunduğu bölgede profesyonel ve amatör dalgıçlar dalışlar gerçekleştiriyor. Nesli tükenmeye yüz tutmuş olan bitkilerin ve hayvanların korunması amacıyla kurulan Ekopark, koruma altına alınan bitkilerin ve sürüngenlerin ihtiyaç duydukları doğal yaşam alanlarını onlara sunuyor. Ziyaretçi de kabul eden Ekopark her geçen gün daha fazla nesli tükenen hayvana ve bitkiye umut olmaya devam ediyor.

Yaz, kış durmaksızın turist akınına uğrayan beldede halk geçimini büyük oranda turizmden sağlıyor. Bahar mevsimi ile birlikte kendini hissettiren sıcak ve kuru hava sonbahar mevsimine kadar devam ediyor. Kış aylarında dahi sıcaklıkların 10-12 derece kendini hissettirdiği Tekirova’da yılın dokuz ayı denize girilebiliyor. Beldeye ulaşılabilmek için kullanılabilecek en yakın havalimanı bir saat uzaklıktaki Antalya Havalimanı’dır.

Tekirova Galeri

x