Taşkent Otelleri Ara

En uygun Taşkent otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Taşkent otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Taşkent Hakkında

Özbekistan'ın başkenti Taşkent, aynı zamanda Orta Asya'nın da en büyük şehridir. İpek yolu üzerinde kaldığı için tarih boyunca etkili bir şehir olan Taşkent, 1966 yılındaki depremden sonra adeta yeniden planlanmıştır. Geniş parkları, meydanları ve geniş caddeleriyle Rus şehri izlerini taşır.

Kentte Özbek, Rus, Ukraynalı nüfus yaşar. Yine sayıları azalan Yahudi Özbekler de bulunur. Novol Opera Tiyatro Binası, Ulusal Park, Chorsu Pazarı, mavi kubbesiyle dikkat çeken Kukeldash Medresesi, Televizyon Kulesi, Eski Şehir Bölgesi, Amir Timur Müzesi, Barakhan Medresesi gibi yerler gezilebilir. Taşkent ya da diğer Özbek şehirlerindeki medreseler en eski yapılardır. Bu yapılarda Ali Kuşçu, İbn-i Sina gibi önemli Türk bilginleri yetişmiştir. Orta Asya'nın kültür başkenti olarak da bilinen Taşkent'te kültür, sanat ve eğlence hayatı renklidir. Saligokh Caddesi mağazaların, kafelerin olduğu önemli bir caddedir. Puskhin Caddesi de yine ünlü markaların mağazalarının bulunduğu bir yerdir.

Her yıl Haziran ayında Taşkent Bira Festivali düzenlenir. Kenti gezmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Özbekistan'da kara iklimi hüküm sürse de Taşkent yeşil bir şehir olduğu için daha nemli bir havası vardır. Yazın sıcaklıklar 40 dereceye kadar yükselir. Kışın da soğuk olabilir. Yemeklerden önce ve sonra çay ikram edilmesi adettendir. Genel olarak pahalı bir şehir değildir. Yeme içme ulaşım açısından çok büyük paralar harcamanıza gerek kalmaz. Taşkent'te İstanbul'dan direk uçuş bulunuyor. Uçuş süresi yaklaşık olarak 4,5 saat sürüyor. Taşkent metrosu ile şehir içi ulaşım oldukça kolay. Bu metro aynı zamanda Ortadoğu'nun ilk metrosu olma özelliği de taşıyor.

Taşkent Galeri