Tarabya Otelleri Ara

En uygun Tarabya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tarabya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tarabya Hakkında

İstanbul Boğazı’nın Avrupa yakası tarafında kurulan Tarabya, Sarıyer ilçesinin sınırlarında bulunan hayli meşhur bir mahalle. Tarabya kelimesinin kökeni, ‘’terapi’’ anlamına gelen ‘’Therapia’’ sözcüğüne dayanıyor. Bölgeye bu adın verilmesinin nedeni ise eskiden beri enfes doğası ve iyileştirici atmosferiyle şifa bulmak isteyen hastaların uğrak noktası haline gelmesi. Neredeyse durmaksızın esen kuzey rüzgarları sayesinde Tarabya’da yazın dahi hava İstanbul’un diğer pek çok bölgesine kıyasla hayli serin. Üstelik Tarabya, Sarıyer’in en yeşil mahallelerinden. Tarihi Huber Köşkü’ne ev sahipliği yapan bu olağanüstü yerde bulunan Alman Konsolosluğu’nun yazlık köşkü ise hayli etkileyici.

Tarabya’ya ulaşmanın en pratik yollarından biri kuşkusuz Yenikapı-Hacıosman metrosunu kullanmak. Metronun Hacıosman istasyonunda indikten sonra dolmuş veya taksilere binerek yaklaşık 5 dakika içinde Tarabya sahiline gelebilirsiniz. Marina manzarasına karşı yürüyerek her mevsim İstanbul Boğazı’nın eşsiz mahallesinin tadına varabilirsiniz. Sahilde yürürken eski Türk filmlerinden tanıyacağınız meşhur 5 yıldızlı oteli görebilir, dilerseniz önünde bir hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Orijinaline uygun olarak yeniden inşa edilen otelin civarında yine İstanbul Boğazı manzaralı farklı otel seçenekleri de var.

Tarabya sahilini dilerseniz yürüyerek veya bisikletle baştan sona gezebilirsiniz. Hemen yakınlardaki İstinye, Yeniköy ve Kireçburnu ise manzarayı seyrederek yemeğinizi yiyebileceğiniz veya sıcak çayınızı içebileceğiniz diğer yerlerden bazıları. Mahalleye dilerseniz sahil hattı üzerinden otobüs, taksi veya özel aracınızla gelebilirsiniz. Ancak sahilde trafiğin genellikle sıkışık olduğunu anımsatmamızda yarar var. İstanbul’un iki ayrı yakasında bulunan havalimanlarından Tarabya’ya direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı yok. Ancak servislerle Taksim veya Beşiktaş’a kadar gelebilir, daha sonra mahalleden geçen otobüs ve dolmuşlara binebilirsiniz.