Szklarska Poreba Otelleri Ara

En uygun Szklarska Poreba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Szklarska Poreba otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Szklarska Poreba Hakkında

Polonya’nın en büyük kış tatil ve spor merkezi olan Szklarska Poreba dev dağların eteklerinde,  Kamienna Vadisi’nde konumlanıyor. 74 kilometrekare alana sahip küçük kasabada oldukça az bir nüfus yaşıyor ve yüzde 86’sını çamlarla kaplı ormanlar oluşturuyor.

Szklarska Poreba’da yılın 110 günü kar yerden kalkmıyor ve ilkbahara kadar tabaka kalınlığını koruyor. Yokuş aşağı 5 rota içeren toplam 100 kilometre uzunluğundaki pistleri, bölgeyi köpekli kızaklar ve kayak severler için bir cennet kılıyor. Kayak merkezinde Polonya’nın en yeni teknolojisi olan iki adet telesiyej, 5 asansörlü kayak sistemi ve yamaçların her yerine döşenmiş T-bar asansörler bulunuyor. Günışığına göre renk değiştiren granit kayalarla çevrili bölge olağanüstü kış manzaraları sunuyor.  

19. yüzyıl ortalarından bu yana sporcuların olduğu kadar, dingin bir doğal ortam arayan sanatçıların da favorisi olan kent bisikletçiler ve dağ tırmanışı yapanlar için de az bulunacak yerlerden. Karkonosze ve Jizera Dağları arasında 10 kilometreyi bulan muhteşem manzaralı bir bisiklet yolu var ve burada dünyanın dört bir yanından gelen bisikletçiler pedal çeviriyor.  Bölge kuvars gibi mineraller açısından zengin olduğundan çok sayıda cam sanatçısı da burada ikamet ediyor. Nobelli ressamlardan, ünlü felsefecilerden ve yazarlardan oluşan bir topluluğun sanatçı bir koloni yarattığı romantik kasaba baharda şelalelerin uğultusu ve çiçek kokularıyla büyüleyen yerlerden.

Szklarska Poreba'ya en yakın havaalanı Pardubice Airport. Pardubice Havaalanı'nın Szklarska Poreba'ya mesafesi 91,7 kilometre. Transferlerinizi araç kiralayarak, taksi veya otobüslerle gerçekleştirebiliyorsunuz.