Sveti Stefan Otelleri Ara

En uygun Sveti Stefan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sveti Stefan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sveti Stefan Hakkında

Adriyatik Denizi’nin kıyılarında kurulan Sveti Stefan, Karadağ’a bağlı küçük  bir turistik köy. Özellikle yaz aylarında masmavi plajlarla buluşmak isteyen tatilcileri ağırlayan Sveti Stefan’da yıllarca hafızanızdan silinmeyecek anlar geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Budva şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıktaki köy kırmızı çatılı eski evleriyle olağanüstü bir atmosfere sahip. Üzerinde 100’e yakın ev ile birkaç tarihi kiliseye ev sahipliği yapan ada günümüze dek pek çok Hollywood yıldızının tatil için tercihi oldu. Geçmişte uzunca bir süre savunma amacıyla kullanılan ada sonradan otele dönüştürüldü ve bugün de otel olarak hizmet veriyor.

Eğer Sveti Stefan Adası’nı ziyaret etmek istiyorsanız, adada bulunan otele veya restoranlardan birine rezervasyon yaptırmalısınız. Adaya girişin diğer bir yolu ise burada yaşayanlardan davet almak. Ancak bunun çok kolay olmadığını anımsatalım. Genellikle yaz tatili için tercih edilen ada yılın diğer aylarında daha az kalabalık. Üstelik bahar ve yaz ayları iklim koşullarıyla da bölgeyi ziyaret etmek için son derece elverişli.

Doğada yürümeyi sevenler için harika bir atmosfere sahip Sveti Stefan’da yazın altın sarısı kumsallardan kristal berraklığındaki sulara girmenin tadını çıkarabilirsiniz. Tarih boyunca pek çok hükümdarın tatil yeri olan bölgede Sırp hanedanı üyelerinin yazlık evlerine rastlamanız mümkün.

Adını yerel dilde ‘şeftali’ anlamına gelen kelimeden alan Praskvica Manastırı ise bölgede ziyaret edilebilecek başlıca tarihi eserlerden. Eski manastırları gezerken hediyelik eşya alışverişini aradan çıkarmak isterseniz, çay, şarap, keçi sütünden yapılan sabun ve lavantalı kokular gibi pek çok alternatif bulunduğunu aklınızda tutmalısınız.

Ada üzerinde bulunan otel oldukça pahalı. Buna karşılık Sveti Stefan Adası’nı seyredebileceğiniz daha uygun fiyatlı otel alternatiflerinden birini seçerek tatil yapabilirsiniz. Konaklama için diğer seçenekler arasında ise adaya sadece birkaç dakika sürüş uzaklığındaki Budva’da bulunan oteller sayılabilir. 

Sveti Stefan ve civarına seyahat ettiğinizde hangi mevsim olursa olsun birbirinden nefis balıkları tatma şansınız var. Üstelik bölge geleneksel börekleri, yerel mezeleri ve tatlılarıyla da damaklarda unutulmaz bir yer ediniyor. Eğer yeterince zamanınız varsa, Kotor ve Budva gibi diğer turistik yerleri de gezerek Karadağ gezinizi tamamlayabilirsiniz. Ada üzerinde yükselen kırmızı çatılarıyla masal dünyasını andıran Sveti Stefan’a ulaşmak için Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya uçabilirsiniz. Daha sonra buradan otobüs, kiralık araç veya servisleri tercih ederek Sveti Stefan’a gelebilirsiniz.