Svaziland Otelleri Ara

En uygun Svaziland otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Svaziland otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Svaziland Hakkında

Afrika’nın güneyinde yer alan ülkelerden biri olan Svaziland, resmi adı ile Svaziland Krallığı olarak da biliniyor. Ülkenin ismi ‘’Svazilerin yaşadığı ülke’’ anlamına geliyor. Svaziland’ın başkenti ve en büyük şehri Mbabane.

Ülke bağımsızlığını kazanmadan önce Svaziland’a eski kral Ngwane’nin isminin verilmesi düşünülüyordu. Ancak sonradan Svaziland adında karar kılındı ve Svaziland Afrika’nın en küçük ülkelerinden biri olarak haritalarda yerini aldı.

Mutlak monarşi ile yönetilen ülkede idari başkent Mbabane olsa da Lobamba şehri kraliyet ve yasama başkenti olarak kabul ediliyor. Uzun yıllar süren İngiliz sömürgesinin bir mirası olarak Svaziland’da resmi dil İngilizce. Ülkede İngilizce ile birlikte geçerli olan ikinci resmi dil ise Svati dili.

1,5 milyona yaklaşan ülke nüfusunun büyük bir bölümünü ülkenin en büyük etnik grubu olan Svaziler oluşturuyor. Svazilerin dışında Svaziland’da Zulu ve Sotho gibi farklı etnik gruplar da yaşıyor. Ülkede nüfusun büyük bölümü gençlerden meydana geliyor.

Ülke ekonomisinin çok gelişmiş olmaması ve sağlık olanaklarının yetersizliği Svaziland’da yaşlı nüfusun az olmasının en önemli nedenleri arasında.

Genel olarak subtropikal iklimin etkisi altında bulunan Svaziland’da yıl boyunca sıcaklık 13-27 derece arasında değişiyor. Ülkede yağışlar genellikle yaz aylarında görülüyor ve bu dönemlerde yaşam koşulları birçok bölgede ziyaretçileri zorlayabiliyor.

İngilizce ve Svati dilinin dışında çok farklı yerel diller de konuşulan Svaziland’da Zuluca ve Tsongaca gibi farklı dil ve lehçeleri konuşan topluluklarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle başkentin dışında kırsal alanlara seyahat edecekseniz yerli halkla daha kolay iletişim kurabilmek için yanınızda yerel rehberlerle birlikte seyahat etmeniz yararınıza olacaktır.

Svaziland’da halkın büyük bir bölümü dinsel inanış olarak Hıristiyanlık inancını benimsemiş durumda. Hıristiyanların bir kısmı Katolik, geride kalan önemli bir bölümü ise Protestan. Ülkede Hıristiyan halkın dışında Müslüman, Musevi ve kıtanın yerel dinlerine inanan gruplar da yaşıyor. Bununla birlikte bu halkların nüfusa oranı fazla değil.

Svaziland son derece küçük yüzölçümüne karşın ziyaretçilerine baş döndürücü doğal güzellikler sunsa da ülkede salgın hastalıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. AIDS ve diğer birçok bulaşıcı hastalık Svaziland’da yaygın olarak görülüyor. Ülkenin adı ile birlikte anılan hastalıklar nüfusun yaş ortalamasını düşüren faktörlerin de başında geliyor.

Svaziland’da en çok yetiştirilen ürünler arasında yer alan mısır aynı zamanda ülkede hazırlanan lezzetli yemeklerde kullanılan malzemelerin başında geliyor. Mısır ve mısır unu kullanılarak sunulan yemeklerin dışında antilop eti ile pişirilen lezzetleri ve bölgeye has meyveleri de Svaziland’da tatma şansınız var.