Sun Valley Otelleri

En uygun Sun Valley otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sun Valley otellerini listele.

Sun Valley Hakkında

Wood River Vadisi’nin göbeğinde Sawtooth ve Challis ormanları ile çevrili Hailey şehri, Idaho eyaletine bağlı bir Amerikan şehridir. Afro Amerikalı, Kızılderili, Asyalı ve Beyazların yanı sıra Pasifiklerden göç etmiş küçük bir topluluğun da aralarında bulunduğu 8 bin kişi, şehrin nüfusunu oluşturuyor.

1800’lerin sonunda keşfedilen madenlerin çıkartılması ile canlanmaya başlayan şehirde esas ekonomik devrim hayvancılık yapılmaya başlanmasıyla gerçekleşti. El değmemiş Wood River Vadisi’nde yetiştirilen hayvan sürülerinin sayısı gün geçtikçe arttı ve 1920 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin en fazla küçükbaş hayvan üretilen bölgesi olmayı başardı. Son yıllarda hayvancılık yapan çiftliklerin sayısı azalsa da kent, bu kültüre sahip çıkmak adına Sonbahar Koyun Festivali’ni düzenliyor.

Hailey kentinin etrafında bulunan Sawtooth ve Challis ormanlarına düzenlenen bisikletli turlar ve at binme eğlenceleri turistlerin ilgisini çekiyor. Blain CountyTarihi Müzesi, Wood River Vadisi’ne gelip yerleşen ilk ailelerden bugüne kadar tüm tarihî karakterleri ve ortaya koydukları ortak mirası günümüze taşıyor.

Friedman Memorial Havalimanı’ndan Los Angeles ve Oakland’a mevsimlik uçuşlar gerçekleştirilirken Salt Lake City, Boise ve Seattle’a direkt ve devamlı uçak bulmak mümkün.

x