Süleymaniye Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Süleymaniye Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Süleymaniye Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Süleymaniye Mahallesi Hakkında

Süleymaniye Mahallesi İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan bir semttir. İstanbul’un dokusu en bozulmamış tarihi semti olan Süleymaniye, aynı adı taşıyan Süleymaniye Camisi ile ünlüdür. Cami, Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Muhteşem incelikte bir mimariye sahip olan Süleymaniye Camisi, semtte görülmesi gereken yapıların en başında yer alır. Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini günümüze kadar taşıyabilmiş, yaşayan canlı tarih semti olarak kabul edilen Süleymaniye ve çevresi, 2011 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiş aynı zamanda koruma alanı ilan edilmiştir. Süleymaniye Camisi’ne yürüme mesafesinde bulunan İstanbul’un en eski alışveriş yerlerinden olan Kapalıçarşı’ya uğramadan Süleymaniye geziniz tamamlanmış sayılmaz. İstanbul’un tarihinin alışverişle harmanlandığı Kapalı Çarşı’da halıdan, deriye, tekstilden, altına 97 çeşit ürünü bir arada bulabilirsiniz. 22 ayrı kapısı bulunan Kapalı Çarşı’nın Beyazıt Kapısı’ndan çıkıp, Sahaflar Çarşısı’nı da mutlaka gezmelisiniz. Yüzlerce yıllık yapıların, eski konakların gölgesindeki semt, aynı zamanda birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapar. Süleymaniye’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında, Süleymaniye Külliyesi içinde yer alan Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan Türbeleri, gösterişli mimarisiyle Şehzade Camisi, değerli el yazması eserlerin yer aldığı Süleymaniye Yazma Eserler Kütüphanesi ve Mimar Sinan Türbesi bulunur.  

Süleymaniye’ye yakın turistik yerler arasında Sultanahmet Meydanı da yer alır. İstanbul’un bir günde en çok turistin ziyaret ettiği meydanlarından olan Sultanahmet Meydanı’na mutlaka gitmelisiniz. Sultanahmet Meydanı’na yakın mesafede bulunan Sultanahmet Camisi ve Ayasofya Müzesi de mutlaka görülmesi gereken değerli yapılar arasındadır. Özellikle Ayasofya Müzesi gösterişli mimarisi ve ünlü mozaik taşlarıyla görülmeye değer yerlerdendir. Süleymaniye Mahallesi çevresinde Tarihi Vefa Bozacısı’nda mola verip bir bardak boza içebilir, ardından Süleymaniye’nin dar sokaklarının tarihine doğru bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Süleymaniye konumu bakımından tüm İstanbul’u ayaklarınızın altına seren teraslı restoran ve kafelere sahiptir. Bu kafelerden birine oturup tüm İstanbul manzarasını karşınıza alabilirsiniz. Konaklayabileceğiniz İstanbul otelleri de bu manzarayı seyredebileceğiniz bölgelerde konumlanmıştır. Semtin popüler mekanlarından Lale Bahçesi’nde Türk kahvesi içmeden de buradan ayrılmamalısınız. Süleymaniye’ye İstanbul’un merkez semtlerinden Kadıköy’den vapura binip ardından Eminönü,Karaköy ya da Beşiktaş’tan otobüs aktarması yaparak ulaşabilirsiniz.