Suceava Otelleri Ara

En uygun Suceava otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Suceava otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Suceava Hakkında

Romanya’nın kuzeydoğusunda bulunan Suceava şehri, Bukovina bölgesinin en büyük şehridir. Şehrin nüfusu yaklaşık 105 bin olmakla birlikte, şehirde en yüksek oranda Romanyalılar, sonrasında ise Romanlar, Almanlar ve Ukraynalılar yaşıyor.

Tarihte Boğdan Prensliği için uzun yıllar başkentlik etmiş olan Suceava şehri, Fatih Sultan Mehmet tarafından işgal ediliyor ve tarihi kalıntıları ile birlikte kale ve hisar gibi binaları da bize bırakıyor. Tarihi binaların yanı sıra müzelerde de tarihten kalan parçaları gezip görebiliyoruz. Bunlardan birkaçı; Bucovina Tarih Müzesi, Bucovina Village Müzesi, Bucovina Etnografi Müzesi…

Çok sayıda kilise ve manastırı da olan şehrin parkları da gezilmeye değer. Şehrin en önemli üniversitesi 1990’da kurulan Ştefan cel Mare Üniversitesi olmakla birlikte, 4 tane daha önemli üniversitesi bulunuyor. Üniversitelerde genel olarak matematik, dil bilimi, ekonomi ve sosyal bilimler eğitimleri veriliyor. Şehrin tek havaalanı olan ve şehir merkezine 12 km uzaklıkta olan Suceava Ştefan cel Mare Havaalanı, Salcea Havaalanı olarak da biliniyor.