Stoke-on-Trent Otelleri Ara

En uygun Stoke-on-Trent otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Stoke-on-Trent otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Stoke-on-Trent Hakkında

Çömlekçilik endüstrisi ile tanınan Stoke on Trent, İngiltere’nin merkezinde turistlerin ilgi odağında bir şehirdir. Şehrin simgesi haline gelen Gladstone Çömlek Müzesi, 1787 yılında bir çanak çömlek fabrikası iken, bugün yerel ve geleneksel seramik sanatını inceleyebileceğiniz bir müze olarak kullanılıyor.

İngiltere’nin en güzel bahçeleri olarak anılan Trentham Bahçeleri’nde harika bir gün geçirebilirsiniz. Ünlü İtalyan bahçeleri, Çimen Nehri ve Çiçek Labirenti'nde yapacağınız yürüyüşler ile yeşile ve çiçeklerin her çeşidine doyabilirsiniz. Çocuklu aileler için düzenlenen özel bir alanda ise kendi maceranıza yelken açabilirsiniz. Zip line, ağ tırmanışı gibi parkurlarda heyecan verici bir macera yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Maymun Ormanı’nda yapacağınız bir gezinti de onları doğal hayatları içinde izleme fırsatı sağlıyor. Bahçede aynı zamanda kafelerde mola verebilir, alışveriş yapabilir ve güzel bir konsere denk gelebilirsiniz. Özellikle çocukların çok yoğun ilgisini çeken Biddulph Grange Bahçeleri’nde, Mısır tünellerine girip çıkabilir, Çin bahçelerinde yürüyüş yapabilirsiniz. 

Stoke-on-Trent’e gelip seramik ya da kilden yapılmış çanak çömlek almadan gidilmez diyorsanız; galeri ve fabrikalara ait dükkanları gezmelisiniz. Üstelik pazarlık payının da bulunduğunu belirtelim. Çömlek fabrikası turlarına katılmayı tercih ederseniz, şehrin tüm iddialı fabrika ve dükkanlarını gezme fırsatı bulabilirsiniz. Seramik tutkunlarının yakinen tanıdığı World of Wedgwood markasının 250 yıllık seramik koleksiyonunu inceleyebilir, özellikle "Tea Conservatory” seçkisiyle büyülenebilirsiniz.

Churnet Valley Demiryolu’nu kullanarak, Staffordshire'ın 'Küçük İsviçre'si olarak bilinen bölgede özel bir tren gezisi yapabilirsiniz. Yılın bazı günlerinde özel temalara göre dekore edilen yemekli vagonlara denk gelebilirsiniz.

Leopard, Stoke-on-Trent’de 25 yıldır varlığını koruyan en efsanevi barlardan biridir. Eğer siz de Stoke-on-Trent’in özel biralarını tatmak isterseniz değerlendirebilirsiniz. Değişik tatlara açıksanız ve dondurma seviyorsanız mutlaka denemeniz gereken şeylerden biri de yulaf ezmesi dondurması Oatcake olmalı. İngiliz ve Hint mutfağının örneklerini bulacağınız Stoke-on-Trent’de, dilediğiniz an çay keyfi yapabilirsiniz. 

Stoke-on-Trent’e seyahat için en uygun dönem, yağışların nispeten az görüldüğü Haziran ve Eylül ayları arasındadır.