Stara Zagora Otelleri Ara

En uygun Stara Zagora otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Stara Zagora otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Stara Zagora Hakkında

Bulgaristan’ın Eski Zağra ilinin merkezi olan Stara Zagora şehri, Bulgaristan’ın altıncı büyük şehridir. Şehrin 16 km kuzeybatısındaki Eski Zağra Kaplıcalarına ve 15 km kuzeyinde Yagoda köyündeki ikinci bir kaplıcaya banyo ile tedavi yöntemlerinden faydalanmak için gidilebiliyor.

Trakya’nın en eski Bulgar tiyatrosu olan Geo Milev Drama Tiyatrosu bu şehirdedir. Ayrıca şehirde Güney Bulgaristan Operası, Eski Zağra Devlet Operası ve Augusta Traiana Forumu vardır. Şehirdeki 34 adet otel, şehrin kongre turizm için uygun olduğunu gösterir. Stara Zagora, büyük bir üniversite şehri olmakla birlikte, düz sokak yapısı, ıhlamur ağaçları ve şairleri ile ünlüdür.

Eski Zağra Ovası’nda yer alan şehir, Akdeniz’den gelen sıcak hava dalgası sebebi ile geçiş iklimi yaşar. Ender rastlanan tropikal ağaç çeşitleri ile sedir, incir, defne, nar, badem, cennet elması ve servi gibi çeşitli ağaçlara rastlanır. Ocak ayında ortalama sıcaklık değeri 1 derece iken, Temmuz ayında ise ortalama sıcaklık değeri 24 dereceye ulaşır.