St. Moritz Otelleri Ara

En uygun St. Moritz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz St. Moritz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

St. Moritz Hakkında

Saint Moritz, Isviçre'nin Engadine Vadisi'nde yer alan bir tatil şehri. Saint Moritz, Dorf ve Bad Moritz olmak üzere iki bölgeye ayrılmış. Dorf, Rolex saatleri, Cartier aksesuarları satan butiklerin bulunduğu kalabalık ve pahalı bölge. Bad Mortiz ise Dorf’a göre daha sakin ve ucuz bir bölge. Şehir, kaplıcaları, donmuş göl üzerinde oynanan polosu ve kumarhanesi ile dünyanın turist çekim merkezi. Neredeyse yarısı buzullar, ırmaklar ve dağlarla kaplı olan bu şehirde turkuaz renge sahip Lake Saint Moritz gölünü görmenizi öneririz. Şehirde görmeniz gereken yerlerden bir diğeri ise Seganti’nin eserlerinin sergilendiği, Segantini Museum müzesi. Küçük ama etkileyici olan bu müzeden, Engadine Vadisi’nin muhteşem görünümünü de şahit olabilirsiniz. Dünyanın en eski kış sporları merkezlerinden biri ve İsviçre’nin en gözde kayak merkezi olan bu şehir, kayak tutkunu aileler için doğru adres.

Doğal güzelliklerinin arasında yürümek isteyenler için 600 km’lik yürüme mesafesi boyunca, hazırlanmış olan, “Heidi’nin Çiçekleri Yolu” ve “Filozoflar Yolu” en güzel yürüme güzergâhları arasında. Kayak merkezi sizlere pist dışı aktiviteler ve festivaller de sunuyor. Aynı zamanda gece hayatından hoşlananlar için, gece eğlenceleri de bulunuyor. Güzel tesislere ve dağ restoranlarına sahip olan bu kayak merkezi, aynı zamanda oldukça pahalı.

Şehirde ulaşım ise, tren, otobüs veya arabayla sağlanıyor. Aynı zamanda Saint Moritz’de, Geneva Airport adında bir havalimanı bulunuyor. Alplerde havanın kuru ve açık olmasına karşın, dağların yüksek tepeleri yıl boyunca karla örtülü kalıyor.