St Kilda Otelleri Ara

En uygun St Kilda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz St Kilda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

St Kilda Hakkında

St. Kilda, Avustralya’nın başkenti Melbourne’de şehir merkezinin 6 km kadar güneyinde yer alan bir mahalle. Sadece 3,2 kilometrekarelik bir alanda kurulu olan bu mahalle Melbourne ziyaretçilerinin en gözde destinasyonlarından birisi ve önemli bir turizm merkezi. Ayrıca sanat ve sanatçıların yoğun olduğu bir yer. St. Kilda’yı gezmek için birçok noktada görebileceğiniz duraklardan bisiklet kiralayabilir ve özel bisiklet yollarında güvenle dolaşabilirsiniz.

Şehrin en popüler sahili olan St. Kilda Plajı’ndan ismini alan St. Kilda, yüzmek ve güneşlenmek isteyenler için harika bir atmosfere sahip. Öte yandan uzun dalgakıranı ve marinası ile tekne ve yat sahipleri için de mükemmel bir durak. St. Kilda sörf yapmak için de uygun imkânlara sahip. Acland, Carlisle ve Fitzroy Caddesi çok sayıda şık restoran, kafe ve bara ev sahipliği yapıyor. Bu caddelerde çeşitli butik ve mağaza ile kitap ve müzik dükkânları da bulabilirsiniz. Alışveriş için güzel bir alternatif de Esplanade Market.

Sahilde yer alan tam donanımlı eğlence merkezi Luna Park heyecan tutkunlarının favorisi. Şubat ayında düzenlenen festival ise St. Kilda’yı daha da renkli, hareketli, müzik ve komedi dolu bir yer haline getiriyor.  Uzun St. Kilda iskelesi üzerinde yürüyüş yapmak, balık tutmak, şehir manzarasını izlemek ve gün batımının tadını çıkarmak St. Kilda yaşamının klasiklerinden kabul edilir. Botanik Bahçesi St. Kilda’nın doğal zenginliklerinden ve girişi tamamen ücretsiz. Sanata çok önem veren St. Kilda’da bir akşamınızı Palais Tiyatrosu’nda geçirebilirsiniz. St. Kilda Kilisesi ve Holy Trinity Kilisesi görmeye değer mimari yapılar.

St. Kilda oldukça değişken bir havaya sahip. Aynı gün içerisinde farklı hava koşulları görülebiliyor. Ancak genel olarak aralıktan şubata kadar yaşanan yaz mevsiminde sıcaklık 25 derece civarında ölçülür ve nerdeyse hiç yağış görülmez. Haziran ile ağustos ayları arasındaki kış mevsiminde ise sıcaklık 10 derece civarına iner, puslu bir hava olur ve şehir bol yağış alır.